Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Star Ocean: First Departure (PSP)

Star Ocean: First Departure PSP

Star Ocean: First Departure to remake wydanej w 1996 roku gry RPG, za stworzeniem której stoi studio Square Enix.

RPG | science fiction | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Star Ocean: First Departure (PSP)

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

21października2008

21listopada2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Ocean: First Departure to remake wydanej w 1996 roku gry RPG, za stworzeniem której stoi studio Square Enix. Firma znana sympatykom gatunku głównie z serii Final Fantasy oraz takich produkcji, jak Kingdom Hearts oraz Dragon Quest, za sprawą First Departure postanowiła zapoznać posiadaczy konsoli PSP z odświeżoną wersją hitu wydanego pierwotnie wyłącznie w Japonii.

Program przenosi nas do 346 roku kosmicznego, w którym to załoga statku należącego do federacji Terran ląduje na planecie Roak. Z pomocą mieszkających tam herosów drużyna musi rozwiązać tajemnice spowijające niezbadany teren, a także powstrzymać galaktyczną wojnę, która już wkrótce może zniszczyć wszelkie formy życia.

W trakcie rozgrywki obejmujemy kontrolę nad grupą herosów i odwiedzamy dziesiątki różnorodnych lokacji – miejskie ulice, tawerny, pałacowe komnaty, lochy, pieczary, leśne polany i nadmorskie plaże. Podczas zabawy rozmawiamy z napotkanymi postaciami, spośród których część udziela nam wskazówek co do dalszych działań, a część zleca realizację nowych zadań. Regularnie toczymy także walki z przeciwnikami, posługując się bronią białą i magią.

Akcja First Departure prezentowana jest na silniku gry Star Ocean: The Second Story i prócz dwuwymiarowych teł oferuje nam też lokacje wykonane w pełnym 3D. Sylwetki głównych bohaterów nasycone są mangową stylistyką, charakterystyczną dla RPG produkowanych w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dalekowschodni klimat podkreślają też liczne, wyświetlane w formacie 16:9 przerywniki animowane, wykreowane od podstaw przez studio filmowe Production I.G.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Star Ocean: First Departure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.