Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Final Fantasy II (PSP)
OkładkaFinal Fantasy II (PSP)

Final Fantasy II PSP

Final Fantasy II to konwersja gry z gatunku jRPG o tej samej nazwie, będącej częścią bestsellerowego i klasycznego cyklu. Niniejszy tytuł pierwotnie wydano w 1988 roku i zadedykowano popularnemu w tamtym czasie systemowi NES.

RPG | fantasy | turowe | 2D | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy II Premiera PSP

24lipca2007

pudełko PL

29lutego2008

producent: Square Enix wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Final Fantasy II to konwersja gry z gatunku jRPG o tej samej nazwie, będącej częścią bestsellerowego i klasycznego cyklu. Niniejszy tytuł pierwotnie wydano w 1988 roku i zadedykowano popularnemu w tamtym czasie systemowi NES. Dziewiętnaście lat po tym wydarzeniu firma Square Enix postanowiła odświeżyć ową pozycję i zaproponować ją posiadaczom przenośnej konsoli ze stajni Sony.

Fabuła nie uległa zmianie w stosunku do pierwowzoru. Historia rozpoczyna się od przedstawienia ataku wojsk Imperatora Palmacii na pokojowo nastawione królestwo Fynn. Scenariusz skupia się na czwórce głównych bohaterów o imionach Firion (należy do dowództwa rebelii o nazwie Dzika Róża), Maria (włada czarami), Guy (rozumie mowę zwierząt) i Leon (niegdyś był na usługach Imperatora). Owa drużyna, wyruszając na niebezpieczną wyprawę, przeciwstawia się złu i stara się przywrócić porządek w owładniętej chaosem krainie.

Rozgrywka sprowadza się do ciągłego przemierzania kolejnych lokacji, wśród których znajdują się liczne miasta, wielkie pałace, ciemne lochy i mroczne lasy. Wszędzie tam spotyka się szerokie spektrum rozmaitych oponentów z włochatymi stworami, gigantycznymi jaszczurkami i płonącymi kulami na czele. Rzecz jasna poza bronią w postaci miecza czy topora, wykorzystuje się rozbudowany wachlarz zaklęć. Poszczególnymi czarami można atakować wrogów lub regenerować utracone punkty życia towarzyszy. Walki, odbywające się w naprzemiennych turach, pozwalają bohaterom na rozwijanie posiadanych umiejętności i zdobywanie nowych.

Poza nieustannymi potyczkami, istotną rolę odgrywa rozmawianie z postaciami pobocznymi, nie biorącymi czynnego udziału z zabawie. Wielokrotnie udzielają one wskazówek odnośnie sposobu rozwiązania pojawiających się co jakiś czas zadań logicznych. Co więcej, warto zaglądać w każdy kat i otwierać napotkane skrzynie, gdyż nierzadko kryją one wiele przydatnych przedmiotów. Powinno się także uważać, aby nie wpaść w jakąś pułapkę.

W zabawie pojawia się sporo nowości i tak na przykład od podstaw stworzono podobizny głównych bohaterów. Poza tym niejednokrotnie dociera się do nowych miejsc, gdzie spotyka się chmarę groźnych przeciwników bądź znajduje się ciekawe skarby. Jednak największe novum stanowi oprawa wizualna, dostosowana do wymogów, stawianych przez konsolę PlayStation Portable (m.in. wyświetlacz o wymiarach 16:9).

Ostatnia modyfikacja 11 lutego 2008

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Final Fantasy II cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Final Fantasy II Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB