Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Final Fantasy II (PSP)

Final Fantasy II PSP

Final Fantasy II to konwersja gry z gatunku jRPG o tej samej nazwie, będącej częścią bestsellerowego i klasycznego cyklu. Niniejszy tytuł pierwotnie wydano w 1988 roku i zadedykowano popularnemu w tamtym czasie systemowi NES.

RPG | fantasy | turowe | 2D | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Final Fantasy II (PSP)

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

24lipca2007

29lutego2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy II to konwersja gry z gatunku jRPG o tej samej nazwie, będącej częścią bestsellerowego i klasycznego cyklu. Niniejszy tytuł pierwotnie wydano w 1988 roku i zadedykowano popularnemu w tamtym czasie systemowi NES. Dziewiętnaście lat po tym wydarzeniu firma Square Enix postanowiła odświeżyć ową pozycję i zaproponować ją posiadaczom przenośnej konsoli ze stajni Sony.

Fabuła nie uległa zmianie w stosunku do pierwowzoru. Historia rozpoczyna się od przedstawienia ataku wojsk Imperatora Palmacii na pokojowo nastawione królestwo Fynn. Scenariusz skupia się na czwórce głównych bohaterów o imionach Firion (należy do dowództwa rebelii o nazwie Dzika Róża), Maria (włada czarami), Guy (rozumie mowę zwierząt) i Leon (niegdyś był na usługach Imperatora). Owa drużyna, wyruszając na niebezpieczną wyprawę, przeciwstawia się złu i stara się przywrócić porządek w owładniętej chaosem krainie.

Rozgrywka sprowadza się do ciągłego przemierzania kolejnych lokacji, wśród których znajdują się liczne miasta, wielkie pałace, ciemne lochy i mroczne lasy. Wszędzie tam spotyka się szerokie spektrum rozmaitych oponentów z włochatymi stworami, gigantycznymi jaszczurkami i płonącymi kulami na czele. Rzecz jasna poza bronią w postaci miecza czy topora, wykorzystuje się rozbudowany wachlarz zaklęć. Poszczególnymi czarami można atakować wrogów lub regenerować utracone punkty życia towarzyszy. Walki, odbywające się w naprzemiennych turach, pozwalają bohaterom na rozwijanie posiadanych umiejętności i zdobywanie nowych.

Poza nieustannymi potyczkami, istotną rolę odgrywa rozmawianie z postaciami pobocznymi, nie biorącymi czynnego udziału z zabawie. Wielokrotnie udzielają one wskazówek odnośnie sposobu rozwiązania pojawiających się co jakiś czas zadań logicznych. Co więcej, warto zaglądać w każdy kat i otwierać napotkane skrzynie, gdyż nierzadko kryją one wiele przydatnych przedmiotów. Powinno się także uważać, aby nie wpaść w jakąś pułapkę.

W zabawie pojawia się sporo nowości i tak na przykład od podstaw stworzono podobizny głównych bohaterów. Poza tym niejednokrotnie dociera się do nowych miejsc, gdzie spotyka się chmarę groźnych przeciwników bądź znajduje się ciekawe skarby. Jednak największe novum stanowi oprawa wizualna, dostosowana do wymogów, stawianych przez konsolę PlayStation Portable (m.in. wyświetlacz o wymiarach 16:9).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Final Fantasy II

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, Trials Frontier i Angry Birds)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. World of Tanks Blitz, Trials Frontier i Angry Birds)

wiadomość15 grudnia 2015

Witajcie w nowej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds, Fallout Shelter, Trials Frontier, Vainglory oraz World of Tanks Blitz. Ponadto przestrzegamy przed fatalnym patchem do Final Fantasy II.

Imperialistyczne zapędy Square Enix

wiadomość21 maja 2008

Japoński Square Enix, znany doskonale choćby fanom serii Final Fantasy, coraz poważniej próbuje zaznaczyć swoją obecność na międzynarodowym rynku. Plan jest prosty, a zdradził go w rozmowie z agencją Reuters, prezes firmy, Yoichi Wada.

Square Enix ogłosił europejskie daty premier Final Fantasy i Final Fantasy II w wersji na PSP

wiadomość20 grudnia 2007

Japońska firma Square Enix jest doskonałym przykładem na to, jak prowadzić interesy w ten sposób, aby nawet gry, które powstały przed dwudziestoma laty nadal przynosiły całkiem spory dorobek do kasy wydawcy.

Dwie gry z serii Final Fantasy już wkrótce w Europie
Dwie gry z serii Final Fantasy już wkrótce w Europie

wiadomość4 listopada 2007

Mamy dobre wieści dla tych użytkowników konsoli PlayStation Portable, którzy oczekują europejskiej premiery gier Final Fantasy i Final Fantasy II. Obie produkcje zadebiutują na Starym Kontynencie w przyszłym roku.

Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.