Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka White Knight Chronicles (PS3)

White Knight Chronicles PS3

White Knight Story

White Knight Story to jedna z pierwszych gier, należących do gatunku cRPG, które ukazały się na konsolę PlayStation 3. Oczywiście jest to gra fabularna w japońskiej odmianie. Jej twórcy mają już na swoim koncie bardzo dobre tytuły, takie jak Dragon Quest VIII czy Dark Cloud.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka White Knight Chronicles (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

25grudnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

White Knight Story to jedna z pierwszych gier, należących do gatunku cRPG, które ukazały się na konsolę PlayStation 3. Oczywiście jest to gra fabularna w japońskiej odmianie. Jej twórcy mają już na swoim koncie bardzo dobre tytuły, takie jak Dragon Quest VIII czy Dark Cloud.

Głównym bohaterem White Knight Story jest młody chłopiec, który wszedł w posiadanie tajemniczego starożytnego artefaktu. Przedmiot ten ma niezwykłą właściwość – pozwala mu zmienić się w tytułowego Białego Rycerza, czyli gigantycznego (liczącego około siedmiu metrów) i niezwykle potężnego wojownika.

White Knight Story to bardzo ciekawa mieszanka. Choć jest to typowa pozycja jRPG, ze wszystkimi charakterystycznymi cechami, całość utrzymana jest w stylu zachodniego fantasy i budzi skojarzenia choćby z The Elder Scrolls IV: Oblivion. Tego typu połączenie nie wszystkim musi się podobać, choć trzeba przyznać, że rycerze czy krasnoludy w mangowym wydaniu prezentują się znakomicie.

Świat eksplorujemy w towarzystwie innych członków naszej drużyny, a walki toczą się w czasie rzeczywistym. Gdy my zajmujemy się jednym przeciwnikiem, nasi towarzysze nie tracą czasu i starają się pokonać pozostałych członków złowrogiej armii.

Developerzy z Level 5, dzięki mocy konsoli PlayStation 3, zapewnili graczom tytuł o oprawie graficznej, stojącej na bardzo wysokim poziomie. Warto pochwalić doskonałą animację - szczególne wrażenie robią jednak sceny transformacji głównego bohatera w Białego Rycerza. Gigantyczny wojownik, dopracowany z największą dbałością o szczegóły, to widok, który może pozostać w pamięci na długo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do White Knight Chronicles

Klasyfikacja PEGI White Knight Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Portal 2, White Knight Chronicles) 12/04/11

wiadomość12 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Total War: SHOGUN 2, nowym formacie płyty DVD dla Xboksa 360, a także drugiej części komiksu wprowadzającego do Portal 2. Zapraszamy do lektury.

Kolejne gry z serii White Knight Chronicles pojawią się w Europie

wiadomość9 marca 2011

Mamy dobrą wiadomość dla fanów japońskich gier RPG. Jak donosi oficjalny blog PlayStation zarówno White Knight Chronicles II wydany na PlayStation 3, jak i White Knight Chronicles: Origins (dedykowany jest konsoli PSP, znany wcześniej jako White Knight Chronicles Episode.Portable: Dogma Wars), pojawią się w Europie jeszcze w maju bieżącego roku.

Kontynuacja White Knight Chronicles wymaga ukończenia pierwszej części serii
Kontynuacja White Knight Chronicles wymaga ukończenia pierwszej części serii

wiadomość1 lipca 2010

Dziennikarze japońskiego serwisu internetowego 4gamer.net informują, że White Knight Chronicles 2 – kontynuacja całkiem udanej gry jRPG wydanej na PlayStation 3 (premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni 8 lipca) – będzie najprawdopodobniej pierwszą produkcją, wymagającą od gracza ukończenia poprzedniej odsłony serii. W innym wypadku rozpoczęcie nowego wątku będzie niemożliwe.

Wieści ze świata (ArmA II, Diablo II, APB) 30/06/10
Wieści ze świata (ArmA II, Diablo II, APB) 30/06/10

wiadomość30 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o letniej zabawie w The Lord of the Rings Online, dziesięcioleciu Diablo II, premierze dodatku do ArmA II, a także amerykańskim debiucie gry MMO APB. Zapraszamy do lektury.

White Knight Chronicles zmierza na Zachód
White Knight Chronicles zmierza na Zachód

wiadomość6 grudnia 2009

Na premierę anglojęzycznej wersji jRPG White Knight Chronicles czekamy już blisko rok. Japońska wersja produkcji zadebiutowała bowiem w zeszłorocznym okresie świątecznym. Po części czas oczekiwania zakończy się 2 lutego 2010 roku, kiedy to na rynek amerykański trafi specjalna edycja gry, nosząca podtytuł International Edition.