Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2010, 12:38

autor: Jiker

Wieści ze świata (Super Mario Galaxy 2, Battlefield: Bad Company 2, iPad) 24/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży iPada i Super Mario Galaxy 2, promocjach na platformie Impulse, dacie debiutu pecetowej łatki do Battlefield: Bad Company 2, a także premierze trybu Onslaught dla BC2 w wersji na Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży iPada i Super Mario Galaxy 2, promocjach na platformie Impulse, dacie debiutu pecetowej łatki do Battlefield: Bad Company 2, a także premierze trybu Onslaught dla BC2 w wersji na Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.

World of Warcraft

Firma Blizzard poinformowała o publikacji łatki 3.3.5 do gry MMO World of Warcraft. Jedną z jej najważniejszych cech aktualizacji jest implementacja wsparcia dla przyjaciół Real ID poprzez Battle.net, aktywująca pomiędzy nimi szereg funkcji społecznościowych.

iPad

Do 21 czerwca firma Apple sprzedała trzy miliony egzemplarzy iPada (w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Japonii oraz Wielkiej Brytanii) – nowego gadżetu dedykowanego miłośnikom marki spod znaku nadgryzionego jabłka. Wynik z pewnością zostanie poprawiony w lipcu, kiedy to iPad trafi oficjalnie do sklepów w Austrii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hong Kongu, Meksyku, Nowej Zelandii i w Singapurze.

Impulse

Impulse – platforma dystrybucji cyfrowej firmy Stardock – obchodzi drugie urodziny. Z tej okazji sporą liczbę gier znajdujących się w ofercie serwisu możecie aktualnie zakupić za kwotę o 15% niższą. Promocja będzie obowiązywać do końca czwartku.

Super Mario Galaxy 2

Firma Nintendo poinformowała, że trójwymiarowa platformówka Super Mario Galaxy 2, będąca jedną z najważniejszych produkcji na Wii w bieżącym roku (w Europie dostępna od 11 czerwca), sprzedała się w pierwszym miesiącu obecności na amerykańskim rynku w nakładzie ponad 900 tysięcy egzemplarzy. SMG2 to jedna z najlepiej ocenianych produkcji w historii elektronicznej rozrywki – średnia z not ujętych w w serwisie Metacritic.com (na podstawie ponad 70 recenzji z całego świata) kształtuje się obecnie na poziomie 98%. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że specjalna, czarna edycja Nintendo Wii znalazła dotąd 300 tysięcy nabywców mieszkających w USA.

Wieści ze świata (Super Mario Galaxy 2, Battlefield: Bad Company 2, iPad) 24/06/10 - ilustracja #1

SEGA

Japońska firma SEGA jest jedną z firm oficjalnie wspierających Kinecta. Okazuje się jednak, że Sonic Free Riders to nie jedyna produkcja tego wydawcy, która będzie wykorzystywać nowy kontroler do Xboksa 360. Koncern pracuje bowiem nad pozycją dla hardkorowych graczy, określaną mianem „wyszukanej ”. Jej debiut odbędzie się jednak dopiero na przełomie 2011 i 2012 roku, więc na ewentualne szczegóły jeszcze sobie poczekamy.

Battlefield: Bad Company 2

Publikacja pecetowej łatki R8 (serwer)/ R12 (klient) nie nastąpi w tym tygodniu. Z informacji podanych przez Barriego "Bazajaytee" Tingle’a wynika, że steamowe testy wykazały obecność jednego błędu, którego usunięcie trochę potrwa i przesunie premierę aktualizacji na przyszły tydzień. Dojdzie do niej najprawdopodobniej w poniedziałek. Z kolei dzisiaj do oferty Xbox Live powinien trafić dodatek DLC Onslaught (dodający tryb kooperacji), przeznaczony dla posiadaczy BC2 w wersji na Xboksa 360. Debiut rozszerzenia został opóźniony – od wczoraj mogą go bowiem testować tylko użytkownicy PlayStation 3. Jego cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS (8,99 euro na PSN).

White Knight Chronicles II

Serwis CVG donosi, że w pudełku z White Knight Chronicles II, kontynuacją całkiem udanego jRPG wydanego na PlayStation 3 na początku bieżącego roku, znajduje się najprawdopodobniej jednorazowy kod, uprawniający nabywcę gry do aktywacji trybu rozgrywki wieloosobowej (konkretnie kooperacji). Celem tego rozwiązania jest oczywiście walka z rynkiem wtórnym – nabywca używanego egzemplarza, ze zużytym kodem, chcący zagrać przez Sieć będzie zmuszony zakupić dostęp za pośrednictwem PlayStation Network. Gra zadebiutuje w Japonii 8 lipca tego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

NBA Elite 11

Toy Story 3: The Video Game

Landit Bandit

Hot Shots Tennis: Get a Grip

Sniper: Ghost Warrior

Halo: Reach

Might and Magic: Clash of Heroes

SingStar Dance

The Fight: Lights Out

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w APB - edytor postaci Gramy!

Epic Mickey - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Sid Meier's Civilization V - E3 2010 - wersja PL

Battlefield: Bad Company 2 - Onslaught Mode

Quantum Theory - trailer #1

Gramy w Killzone 3 na E3

Trine 2 - E3 2010

Gramy w Disciples III: Odrodzenie Gramy!

Magic: The Gathering - Tactics - E3 2010

Tiger Woods PGA Tour 11 - E3 2010 Wii

Tiger Woods PGA Tour 11 - E3 2010 X360

Okamiden - gameplay

Okamiden - trailer

Ghost Trick: Phantom Detective - gameplay

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry