Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PSP
Okładka Hot Shots Tennis: Get a Grip (PSP)

Hot Shots Tennis: Get a Grip

Everybody's Tennis

Everybody's Tennis to pozycja, należąca do znanej serii gier sportowych, przygotowanych przez firmę Clap Hanz. Obecnie developerzy ci postanowili zmienić nieco punkt zainteresowania i skupili się na jednej z popularniejszych dyscyplin, jaką niewątpliwie jest tenis ziemny.

Sportowe | tenis | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Hot Shots Tennis: Get a Grip (PSP)

data premiery gry:

13kwi2007

PS2

25lut2010

PSP

Everybody's Tennis to pozycja, należąca do znanej serii gier sportowych, przygotowanych przez firmę Clap Hanz. Obecnie developerzy ci postanowili zmienić nieco punkt zainteresowania i skupili się na jednej z popularniejszych dyscyplin, jaką niewątpliwie jest tenis ziemny. Niniejsza produkcja przedstawia ów rodzaj sportu w nieco niekonwencjonalnym stylu poprzez zastosowanie niezwykle kolorowej i wesołej oprawy wizualnej, pełnej efektów specjalnych.

Rozpoczynając zabawę użytkownik wybiera jedną z czternastu postaci, odznaczających się odmiennymi umiejętnościami (np. technika i szybkość). W ich gronie znajduje się kilku bohaterów, doskonale znanych z poprzednich odsłon wymienionego cyklu. Ma się także sposobność do podjęcia decyzji o arbitrze, nadzorującym przebieg meczu – ich łączna liczba sięga pięciu. Do dyspozycji gracza oddano szerokie spektrum unikalnych kortów tenisowych, umieszczonych na obszarze jedenastu unikalnych lokacji. Zabawa odbywa się nie tylko na plaży czy w lesie, ale również w otoczeniu starożytnych świątyń i nowoczesnych budynków. Ponadto zaimplementowano trzy rodzaje nawierzchni: twarde, trawiaste i ceglane.

Developerzy zaoferowali kilka zróżnicowanych trybów zabawy: szybki mecz, starcie ze Sztuczną Inteligencją lub trzeba innymi żywymi zawodnikami. Opcja multiplayer pozwala na sprawdzenie swoich sił w rozgrywce deblowej. Pojawia się także oddzielny moduł, dający sposobność do przećwiczenia posiadanych umiejętności oraz nabycia zupełnie nowych. W miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów zabawy i wkraczania na wyższe stopnie zaawansowania (siedem poziomów) odblokowuje się rozbudowany wachlarz dodatków. Odkrywane są nie tylko niewystępujące wcześniej postaci, ale także korty, sędziowie czy stroje sportowców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Gry podobne do Hot Shots Tennis: Get a Grip

Klasyfikacja PEGI Hot Shots Tennis: Get a Grip

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Everybody's Tennis

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Multitap
Everybody's Tennis - recenzja gry
Everybody's Tennis - recenzja gry

Recenzja 22 maja 2007, 12:05

Tu nie rozegrasz fotorealistycznego meczu pomiędzy Federerem a Nadalem. Na korcie jest śmiesznie i wesoło. Plansze są kolorowe aż do przesady (park, plaża, jakiś ogród przed zamkiem – tego typu lokacje), a sami zawodnicy to manga-super-deformed-style. Czyli wielkie głowy, jeszcze większe oczy, reszta karłowata i w ogóle japońszczyzna pełną gębą. Sama animacja postaci to nie tyle kunszt koderski, co kolejny dowcipny element pasujący jednak do tej słodkiej całości. Otoczenie kortów jest dość bogate (nudą nie wieje, choć do artyzmu – umówmy się – jest bardzo daleko) i cieszy kolorystyką, uderzeniom rakiety towarzyszą kolorowe rozbłyski, a dla ułatwienia miejsce, gdzie spadnie piłka, jest specjalnie podświetlone (można to wspomaganie wyłączyć). Początkowo oko cieszą ładnie, efektownie zrealizowane replay’e. Graficznie więc jest umiarkowanie dobrze, a na pewno niezwykle barwnie. Oprawa spełnia swą rolę i większych atrakcji w tej dziedzinie w takiej grze po prostu nie potrzeba.

PS2
PSP