Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2010, 12:10

autor: Sarge

Debiut trybu kooperacji w Battlefield: Bad Company 2

Oczekiwanie na dodatek typu DLC do Battlefield: Bad Company 2 wprowadzający tryb kooperacji o nazwie Onslaught zbliża się ku końcowi. Już dzisiaj stanie się on dostępny dla posiadaczy PlayStation 3 wraz z popołudniową aktualizacją PlayStation Store. Niestety opóźnienie spotkało wersję na Xboksa 360 i wciąż nie wiadomo, czy rozszerzenia doczekają się w końcu właściciele pecetów.

Oczekiwanie na dodatek typu DLC do Battlefield: Bad Company 2 wprowadzający tryb kooperacji o nazwie Onslaught zbliża się ku końcowi. Już dzisiaj stanie się on dostępny dla posiadaczy PlayStation 3 wraz z popołudniową aktualizacją europejskiego PlayStation Store (Amerykanie mogą go ściągać od wczoraj). Niestety opóźnienie spotkało wersję na Xboksa 360 i wciąż nie wiadomo, czy rozszerzenia doczekają się w końcu właściciele pecetów.

Jak podaje Electronic Arts na blogu Battlefielda, posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli ściągnąć dodatek w „bardzo niedalekiej przyszłości”. Co się tyczy komputerów osobistych, wciąż rozważana jest możliwość jego wydania. Problemem jest jednak fakt, że wprowadzenie nowego trybu spowoduje zmianę struktury zbyt wielu serwerów, które do tej pory przygotowane były do obsługi większej liczby graczy. W Onslaught pobawić mogą się tylko cztery osoby, co może ograniczyć wolne sloty dla innych trybów i źle wpłynąć na komfort gry.

Debiut trybu kooperacji w Battlefield: Bad Company 2 - ilustracja #1

Za sprawą najnowszego DLC po raz pierwszy w serii będziemy mogli wziąć udział w trybie kooperacyjnym, w którym maksymalnie we czterech graczy będziemy odpierać kolejne ataki przeciwników. Wszystko to na czterech zmodyfikowanych do tego celu mapach Valparaiso, Atacama Desert, Isla Inocentes i Nelson Bay. Poszczególne misje będą się rozgrywały w różnych porach dnia, a na przykład na mapie Atacama Desert przede wszystkim będziemy walczyć w pojazdach.

Osiągane wyniki zapiszemy w światowych rankingach, a do odblokowania zostanie udostępnionych 8 nowych Osiągnięć/Trofeów. Całość będzie kosztowała 8.99€ na PlayStation Network (prawdopodobnie będzie to równoznaczne z kwotą 36zł w polskim sklepiku) oraz 800 punktów Microsoftu na Xbox Live. Ukazał się też trailer promujący rozszerzenie – obejrzycie go pod poniższym linkiem.

To nie koniec dodatków, jakie studio DICE szykuje dla fanów Battlefielda. Jeszcze przed końcem tego roku ukaże się większe rozszerzenie, które pozwoli przenieść się nam do Wietnamu, a do tego czasu z pewnością pojawi się jeszcze wiele innych mniejszych paczek DLC.