Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi (PS3)
OkładkaDragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi (PS3)

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

Dragon Ball Game Project Age 2011

Kolejna bijatyka od studia Spike, oparta na kultowej mandze, stworzonej przez Akirę Toriyamę.

Bijatyki | seriale animowane | manga i anime | Dragon Ball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi Premiera

25paź2011

X360 PS3

Gry podobne do Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

Tekken 6

Dragon Ball: Raging Blast 2

JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle

Za produkcją Dragon Ball Game Project Age 2011 stoi ekipa studia Spike, która w dorobku ma takie gry jak Crimson Tears i Escape from Bug Island. Od 2005 roku japoński deweloper współpracuje z koncernem Namco Bandai rozwijając serie bijatyk osadzonych w uniwersum „Smoczych Kul” - Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi oraz Dragon Ball: Raging Blast. Dragon Ball Game Project Age 2011 to spadkobierca i zarazem następca cyklu Tenkaichi. Twórcy zdecydowali się jednak wprowadzić szereg zmian w mechanice rozgrywki oraz oprawie wizualnej walk.

Gra pozwala wcielić się w ulubione postaci ze świata Dragon Ball na czele z Goku i Vegetą. Rozbudowana otoczka fabularna (bazująca głównie na serii Z) stanowi tło dla widowiskowych starć, które są główną atrakcją Dragon Ball Game Project Age 2011. Pojedynki toczą się na dużych i urozmaiconych arenach, a bohaterowie mogą korzystać z całego arsenału specjalnych ciosów i mocy. Poczynania walczących mają też wpływ na otoczenie, którego elementy mogą zostać zdeformowane lub zniszczone.

Deweloperzy Dragon Ball Game Project Age 2011 postawili sobie za zadanie uprościć mechanizm sterowania. Gra zyskała nowy, bardziej intuicyjny interfejs. Zmiany objęły także stronę wizualną. Akcję nadal śledzić można zza pleców bohatera, a starcia często przerywane są filmowymi wstawkami. Wygląd postaci jest też bliższy kreskówkowym pierwowzorom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 539 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 368 głosów czytelników.

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi cena w dniu premiery: 239,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3