Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2014, 20:15

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Dragon Ball zmierza na PlayStation 4

Fani twórczości Akiry Toriyamy dostaną w swoje ręce kolejną grę opartą na mangowej serii Dragon Ball. Nad nienazwaną jeszcze produkcją pracuje firma Bandai Namco. Według zapowiedzi deweloperów, trafi ona na konsole PlayStation 3, Xbox 360, a także PlayStation 4.

Skan z magazynu V Jump

Od czasu narodzin komiksowego Dragon Balla mija w tym roku równo 30 lat. Przez minione trzy dekady seria autorstwa Akiry Toriyamy doczekała się niezliczonych wirtualnych adaptacji, na co najmniej kilkunastu platformach sprzętowych. Do tej długiej listy tytułów, reprezentujących najróżniejsze gatunki, dołączy wkrótce nowa gra. Nienazwana jeszcze oficjalnie produkcja z bohaterami cyklu została zapowiedziana w japońskim magazynie V Jump. Nad tytułem tradycyjnie pracuje jeden z zespołów deweloperskich firmy Bandai Namco. Pojawi się on na PlayStation 3 i Xboksie 360, a także PlayStation 4. Projekt będzie pierwszą adaptacją Dragon Balla, która trafi na konsolę nowej generacji.

Według krótkiej informacji zawartej w magazynie, poza znanymi postaciami, w grze zobaczymy także tajemnicze futurystyczne miasto z maszyną czasu. Na razie nie wiadomo czy będziemy mieli do czynienia z typową bijatyką czy też może beat'em upem lub grą przygodową z elementami RPG. Produkcja została zapowiedziana na razie jedynie w Japonii, ale prawie na pewno trafi także do Europy oraz USA. Bandai Namco regularnie wydaje bowiem na Zachodzie gry oparte na licencji Dragon Balla. Cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem fanów animacji i komiksów Toriyamy. Ostatnim tytułem z Goku i spółką, który ukazał się także w Polsce, był Dragon Ball Z: Battle of Z na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PS Vitę.