Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVX360PS3
Okładka Dragon Ball Z: Battle of Z (PSV)
OkładkaDragon Ball Z: Battle of Z (PSV)

Dragon Ball Z: Battle of Z

Dynamiczna bijatyka 3D z akcją osadzoną w popularnym uniwersum Dragon Ball, znanym z seriali anime i mangi. Dragon Ball Z: Battle of Z jest dziełem japońskiego studia ARTDINK, którego dorobek twórczy obejmuje również takie produkcje jak A-Train HX i Gundam Seed Battle Destiny.

Bijatyki | seriale animowane | manga i anime | Dragon Ball | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Battle of Z Premiera

23sty2014

X360 PS3 PSV

Gry podobne do Dragon Ball Z: Battle of Z

Street Fighter X Tekken

Dead or Alive 5 Plus

J-Stars Victory Vs

Dragon Ball Z: Battle of Z to kolejna bijatyka osadzona w popularnym uniwersum znanym z japońskich komiksów i seriali. Za jej produkcją stoi tokijskie studio Artdink, poza Krajem Kwitnącej Wiśni znane przede wszystkim z serii strategii ekonomicznych A-Train, której ostatnia odsłona ukazała się u nas pod tytułem The Train Giant. Battle of Z to pierwsze podejście wspomnianego dewelopera do marki Dragon Ball.

Dragon Ball Z: Battle of Z prezentuje model rozgrywki niewiele różniący się od tego, z którym mieliśmy do czynienia w poprzednich grach należących do tego uniwersum. Wciąż jest to bardzo dynamiczna i efektowna bijatyka, pozwalająca nam stoczyć walki między znanymi bohaterami, takimi jak Goku czy Vegeta, na ziemi i w powietrzu. Do bogatego repertuaru ataków i mocy znanych już dotychczas dołączyły kolejne, jak np. nowa przemiana w Super Sayianina dla Goku.

Co prawda tytuł pozwala nam cieszyć się pełnoprawnym trybem dla pojedynczego gracza, lecz kwintesencją rozgrywki w Battle of Z jest zabawa z innymi osobami. Możemy jej tutaj doświadczyć na dwa sposoby. Pierwszym są drużynowe walki dla czterech wojowników, gdzie zawodnicy z każdej pary poprzez atakowanie przeciwników ładują wspólnie specjalny pasek GENKI, który po napełnieniu umożliwia wykonanie bardzo potężnego ataku. Dostępny jest też wariant tego trybu, w którym wszyscy uczestnicy łączą siły, mierząc się z olbrzymim bossem. Drugą opcją na zabawę z innymi graczami – stanowiącą największą nowość w Battle of Z – jest tryb oferujący rozgrywkę typu „battle royale”. Zmaga się w nim do ośmiu osób, walczących w myśl zasady „wszyscy na wszystkich”. Całość jest okraszona trójwymiarową grafiką, która dzięki technice cel-shading dobrze oddaje ducha komiksowo-kreskówkowego oryginału.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 300 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Dragon Ball Z: Battle of Z cena w dniu premiery: 154,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Battle of Z

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PS3
PSV
X360