Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360PSV
Okładka Dragon Ball Z: Battle of Z (PS3)

Dragon Ball Z: Battle of Z

Dynamiczna bijatyka 3D z akcją osadzoną w popularnym uniwersum Dragon Ball, znanym z seriali anime i mangi. Dragon Ball Z: Battle of Z jest dziełem japońskiego studia ARTDINK, którego dorobek twórczy obejmuje również takie produkcje jak A-Train HX i Gundam Seed Battle Destiny.

Bijatyki | seriale animowane | manga i anime | Dragon Ball | kooperacja

Okładka Dragon Ball Z: Battle of Z (PS3)

data premiery gry:

23sty2014

PS3 PSV X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Battle of Z to kolejna bijatyka osadzona w popularnym uniwersum znanym z japońskich komiksów i seriali. Za jej produkcją stoi tokijskie studio Artdink, poza Krajem Kwitnącej Wiśni znane przede wszystkim z serii strategii ekonomicznych A-Train, której ostatnia odsłona ukazała się u nas pod tytułem The Train Giant. Battle of Z to pierwsze podejście wspomnianego dewelopera do marki Dragon Ball.

Dragon Ball Z: Battle of Z prezentuje model rozgrywki niewiele różniący się od tego, z którym mieliśmy do czynienia w poprzednich grach należących do tego uniwersum. Wciąż jest to bardzo dynamiczna i efektowna bijatyka, pozwalająca nam stoczyć walki między znanymi bohaterami, takimi jak Goku czy Vegeta, na ziemi i w powietrzu. Do bogatego repertuaru ataków i mocy znanych już dotychczas dołączyły kolejne, jak np. nowa przemiana w Super Sayianina dla Goku.

Co prawda tytuł pozwala nam cieszyć się pełnoprawnym trybem dla pojedynczego gracza, lecz kwintesencją rozgrywki w Battle of Z jest zabawa z innymi osobami. Możemy jej tutaj doświadczyć na dwa sposoby. Pierwszym są drużynowe walki dla czterech wojowników, gdzie zawodnicy z każdej pary poprzez atakowanie przeciwników ładują wspólnie specjalny pasek GENKI, który po napełnieniu umożliwia wykonanie bardzo potężnego ataku. Dostępny jest też wariant tego trybu, w którym wszyscy uczestnicy łączą siły, mierząc się z olbrzymim bossem. Drugą opcją na zabawę z innymi graczami – stanowiącą największą nowość w Battle of Z – jest tryb oferujący rozgrywkę typu „battle royale”. Zmaga się w nim do ośmiu osób, walczących w myśl zasady „wszyscy na wszystkich”. Całość jest okraszona trójwymiarową grafiką, która dzięki technice cel-shading dobrze oddaje ducha komiksowo-kreskówkowego oryginału.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Battle of Z

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Dragon Ball zmierza na PlayStation 4
Dragon Ball zmierza na PlayStation 4

wiadomość16 maja 2014

Fani twórczości Akiry Toriyamy dostaną w swoje ręce kolejną grę opartą na mangowej serii Dragon Ball. Nad nienazwaną jeszcze produkcją pracuje firma Bandai Namco. Według zapowiedzi deweloperów, trafi ona na konsole PlayStation 3, Xbox 360, a także PlayStation 4.

Dragon Ball Z: Battle of Z trafia na listę bestsellerów. Top 10 UK (19 - 25 stycznia)
Dragon Ball Z: Battle of Z trafia na listę bestsellerów. Top 10 UK (19 - 25 stycznia)

wiadomość27 stycznia 2014

FIFA 14 nadal jest najlepiej sprzedającą się grą na wyspach brytyjskich w handlu detalicznym. Zobacz pozostałe dziewięć tytułów, które znalazły się na liście największych bestsellerów ubiegłego tygodnia.

Dragon Ball Z: Battle of Z - debiut dema i nowe nagrania z rozgrywki
Dragon Ball Z: Battle of Z - debiut dema i nowe nagrania z rozgrywki

wiadomość18 grudnia 2013

Firma Namco Bandai, wydawca gry Dragon Ball Z: Battle of Z, udostępni dziś w usługach Xbox Live i PlayStation Network wersję demonstracyjną nadchodzącej produkcji. Dodatkowo opublikowano dwa kilkunastominutowe materiały wideo, prezentujące rozgrywkę w nowej bijatyce.

Dragon Ball Z: Battle of Z - zaprezentowano edycję Goku
Dragon Ball Z: Battle of Z - zaprezentowano edycję Goku

wiadomość5 listopada 2013

24 stycznia 2014 roku w Europie ukaże się gra Dragon Ball Z: Battle of Z. Tytuł, oprócz normalnej wersji, dostępny będzie także w formie edycji Goku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Dragon Ball Z: Battle of Z w styczniu na półkach amerykańskich sklepów
Dragon Ball Z: Battle of Z w styczniu na półkach amerykańskich sklepów

wiadomość26 października 2013

Koncern Namco Bandai poinformował, że gra Dragon Ball Z: Battle of Z zawita do amerykańskich sklepów 28 stycznia 2014 roku. Niestety, brak adnotacji o europejskim terminie premiery, ale najprawdopodobniej gracze ze Starego Kontynentu nie będą musieli długo czekać.

PS3
PSV
X360