Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2012, 14:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Thief 4, Homefront, World of Warplanes, Dragon Ball Z) 23/2/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnej edycji Homefront, grze Dragon Ball Z for Kinect, tajemniczym zwiastunie Thief 4 oraz rozpoczęciu globalnych testów wersji alfa produkcji World of Warplanes.

Ceville

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Ceville. Dzieło studia Boxed Dream możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Dragon Ball Z for Kinect

Brytyjska organizacja ratingowa BBFC przyznała klasyfikację wiekową „12” dla gry Dragon Ball Z for Kinect. O takim tytule nigdy do tej pory nie słyszeliśmy, więc fani serii Dragon Ball Z mogą za jakiś czas doczekać się zapowiedzi produkcji w tym uniwersum dedykowanej kontrolerowi Kinect. Z wpisu na stronie BBFC wynika, że wydawcą tajemniczej pozycji będzie firma Namco Bandai.

Homefront Ultimate Edition

Firma THQ ujawniła dokładną datę premiery zestawu Homefront Ultimate Edition. Oprócz pełnej wersji tytułowej strzelaniny będzie on zawierał trzy wydane dotychczas dodatki DLC (The Rock Map Pack, Fire Sale Map Pack oraz 870 Express Shotgun) i ukaże się w Europie 23 marca na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Sugerowana cena tej edycji została ustalona na poziomie 24,99 euro, czyli ok. 105 złotych.

Wieści ze świata (Thief 4, Homefront, World of Warplanes, Dragon Ball Z) 23/2/12 - ilustracja #1

Thief 4

Serwis Superannuation udostępnił za pośrednictwem Twittera odnośniki do życiorysów trzech osób. Z opisów wynika, że pracowali oni nad zwiastunem do gry Thief 4. Jak wiadomo, nie doczekaliśmy się jeszcze takiego materiału – całkiem możliwe więc, że niedługo zostanie zaprezentowany. O produkcji studia Eidos Montreal wciąż niemal nic nie wiemy, więc chętnie poznamy pierwsze szczegóły na jej temat.

Hero Engine

Neil Harris z firmy Idea Fabrik pochwalił się w wywiadzie dla serwisu Develop, że już ponad 5000 deweloperów wykupiło licencję na użycie silnika Hero Engine, który został wykorzystany m.in. w grze Star Wars: The Old Republic. Według Harrisa, spory wpływ na to miał sukces produkcji MMO studia BioWare oraz rosnące zainteresowanie gatunkiem.

World of Warplanes

Studio Wargaming.net ogłosiło rozpoczęcie globalnych testów wersji alfa gry World of Warplanes. Chętni mogą wziąć w nich udział po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie internetowej. Na początek twórcy udostępnili ponad dwadzieścia modeli samolotów oraz dwie areny walki. Z czasem zawartość będzie się powiększać.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: