Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Dragon Ball Z for Kinect (X360)
OkładkaDragon Ball Z for Kinect (X360)

Dragon Ball Z for Kinect X360

Gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, opracowana przez zespół Spike z myślą o konsoli Xbox 360 i kontrolerze ruchu Kinect. Gracz trafia do fantastycznego, wykreowanego przez Akirę Toriyamę świata, gdzie musi stawić czoła znanym z serii przeciwnikom.

Akcji | FPP | Kinect | manga i anime | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z for Kinect Premiera X360

5października2012

pudełko PL

5października2012

producent: Spike Chunsoft wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragon Ball Z for Kinect jest kolejną po Kinect Star Wars próbą popularyzacji innowacyjnego kontrolera do konsoli Xbox 360 wśród bardziej wymagających graczy. Wyzwania podjął się koncern Namco Bandai, właściciel praw do marki Dragon Ball Z. Prace nad grą powierzono zespołowi deweloperskiemu japońskiego studia Spike, którego dorobek twórczy obejmuje m.in. Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 oraz Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi.

Akcja Dragon Ball Z for Kinect osadzona została w fantastycznym świecie, znanym z niezwykle popularnego cyklu komiksów, seriali animowanych i filmów. Gracze mają okazję wcielić się w 50 herosów z uniwersum Dragon Ball, ale także zupełnie nowego wojownika, wykreowanego specjalnie dla potrzeb gry.

Rozgrywka oferuje dwa tryby zabawy. Story Mode to klasyczna kampania, w której poszczególne walki przetykane są wstawkami ilustrującymi bieg fabuły. Score Attack umożliwia z kolei stoczenie pojedynku, a zadaniem gracza jest nie tylko pokonanie przeciwnika, ale także zgromadzenie jak największej ilości punktów.

System sterowania zastosowany w Dragon Ball Z for Kinect bazuje na możliwościach kontrolera Kinect do konsoli Xbox 360. Gracz kieruje poczynaniami wirtualnej postaci za pomocą ruchów swojego ciała. Twórcy gry przygotowali zestaw ponad 100 specjalnych ataków i kombinacji ciosów, na czele ze słynną techniką kamehameha.

Oprawa wizualna Dragon Ball Z for Kinect nie odbiega jakością od poprzednich odsłon cyklu wydanych na konsoli Xbox 360. Grafika stylizowana jest na kreskówkę, a zabawie towarzyszy żywiołowy podkład muzyczny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Dragon Ball Z for Kinect cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z for Kinect

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dragon Ball Z for Kinect Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect