Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Naruto: Rise of a Ninja (X360)
OkładkaNaruto: Rise of a Ninja (X360)

Naruto: Rise of a Ninja X360

Gra akcji z popularnego cyklu Naruto, będąca pierwszą odsłoną serii stworzoną nie przez japońskiego dewelopera (w tym wypadku - montrealskie studio koncernu Ubisoft).

Akcji | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: Rise of a Ninja Premiera X360

30października2007

pudełko PL

2listopada2007

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Naruto: Rise of a Ninja to kolejna gra, stworzona przez słynne montrealskie studio korporacji Ubisoft Entertainment, odpowiedzialne między innymi za takie hity jak Assassin’s Creed czy seria Splinter Cell. Tym razem utalentowani developerzy postanowili opracować grę akcji na podstawie znanego serialu anime, zatytułowanego Naruto.

Sama rozgrywka przypomina najnowsze odsłony cyklu Grand Theft Auto czy jego klonów, takich jak Saints Row czy Crackdown. Z tą różnicą, że zamiast na ulice amerykańskiego miasta, trafimy do japońskiej wioski, a główny bohater nie jest przestępcą ani obdarzonym supermocami agentem, ale energicznym nastolatkiem. Wcielając się w niego, przemierzamy uliczki w poszukiwaniu misji do wykonania. W międzyczasie rozmawiamy z napotkanymi postaciami i wdajemy się w kolejne walki. Autorzy dali nam dużą swobodę w zwiedzaniu lokacji, a rozgrywka jest nieliniowa.

Fabuła oczywiście nawiązuje do kreskówkowego pierwowzoru. Główny bohater gry to Naruto Uzumaki. Ten nadpobudliwy nastoletni ninja wciąż szuka uznania wśród innych wojowników. Chce zostać hokage, czyli najsilniejszym ninją w wiosce, przywódcą. Jako, że historia ma w sobie także elementy fantastyczne, aby Naruto udało się osiągnąć upragniony cel, musi zmierzyć się z licznymi demonami.

Grafika została opracowana w technice cel-shadingu, co nadaje jej komiksowego charakteru i jeszcze bardziej zbliża do animowanego pierwowzoru. W samej grze spotkamy liczne miejsca i postaci znane z małego ekranu. Również ścieżka dźwiękowa wykorzystuje motywy muzyczne z serialu Naruto.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 1216 głosów czytelników.

Naruto: Rise of a Ninja cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Naruto: Rise of a Ninja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Naruto: Rise of a Ninja Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live