Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2012, 15:44

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Tak mogła wyglądać gra Star Wars: Battlefront III

Serwis Past to Present Online zamieścił porcję materiałów prezentujących wersję alfa gry Star Wars: Battlefront III tworzonej przez studio Free Radical Design. Prace nad tym projektem zostały anulowane w 2008 roku.

Tak mogła wyglądać gra Star Wars: Battlefront III - ilustracja #1
źródło: ptoponline.com

O Star Wars: Battlefront III znów zrobiło się głośno. Kilka dni temu użytkownicy forum BetaGames ujawnili zaskakujące znalezisko na dysku z grą Resident Evil: Operation Raccoon City. W odpowiedzi serwis Past to Present Online zaprezentował porcję screenów i kilkuminutowy montaż wideo z anulowanej wersji tytułu, nad którym pracowało studio Free Radical.

Trzecia część serii Star Wars: Battlefront to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wciąż nie wiadomo jednak, czy kiedykolwiek ujrzy ona światło dzienne. Jedno jest pewne – gry nie wyprodukuje zespół deweloperski studia Free Radical Design. Szkoda, bo ujawnione przez PtPO materiały wskazują, że prace były na dosyć zaawansowanym etapie.

Jakość obrazków i filmiku pozostawia sporo do życzenia. Warto jednak odnotować, że tak prezentowała się wersja alfa gry na konsoli Xbox 360, stanowiąca jedynie prosty port z PC. Najprawdopodobniej materiały pochodzą z kwietnia 2008 roku. Pół roku później firma LucasArts, która posiada prawa do marki Star Wars: Battlefront, poinformowała o rozwiązaniu umowy z deweloperem. Studio Free Radical Design znalazło się w poważnych tarapatach finansowych i ostatecznie zostało przejęte przez Crytek.

Tak mogła wyglądać gra Star Wars: Battlefront III - ilustracja #2

Kto dziś odpowiada za Star Wars: Battlefront III? To jedna z najskrzętniej skrywanych tajemnic firmy LucasArts. Po rozwiązaniu umowy ze studiem Free Radical Design wiele mówiło się o tym, że projekt trafił w ręce ekipy deweloperskiej Pandemic Studios, odpowiedzialnej za wcześniejsze części serii. Rzecznik prasowy studia zaprzeczył jednak tym informacjom. Nieco później pojawiły się plotki o zaangażowaniu Rebellion Developments. Jak się okazało, chodziło jednak o Star Wars Battlefront: Elite Squadron. Według najnowszych doniesień nad Star Wars: Battlefront III pracuje zespół Spark Unlimited... ale czy na pewno?

Tak mogła wyglądać gra Star Wars: Battlefront III - ilustracja #3