Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2012, 18:53

Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jensen, czyli autorki serii Gabriel Knight

Kolejna legenda próbuje swoich sił na Kickstarterze. Tym razem o sfinansowanie nowego projektu prosi Jane Jensen, czyli autorka m.in. King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow, Gray Matter oraz przede wszystkim serii Gabriel Knight.

CO I ZA ILE?
  • 16$ – elektroniczna wersja jednej gry;
  • 50$- elektroniczne wersje wszystkich gier;
  • 100$ – pudełkowe wersje gier, koszulka, płyta CD z muzyką.

Serwis Kickstarter w imponującym tempie zapełnia się wyjątkowo ciekawymi propozycjami gier potrzebujących wsparcia finansowego. Zwłaszcza wielu uznanych weteranów próbuje tą metodą pozyskać pieniądze na realizację projektów nie potrafiących zainteresować współczesnych wydawców. Kolejną legendą, która postanowiła spróbować swoich sił na Kickstarterze jest Jane Jensen, czyli główna projektantka takich przygodówek jak King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow, Gray Matter oraz przede wszystkim serii Gabriel Knight.

Jane Jensen prosi fanów o 300 tysięcy dolarów, które przeznaczone zostaną na zrealizowanie jednej z trzech możliwych gier:

  1. Gray Matter 2 - kontynuacja wydanej w 2010 roku przygodówki. Tym razem bohaterowie poprzedniej części - doktor David Styles i Samanta Everett będą musieli odkryć sekret kryjący za tajemniczymi mocami martwej dziewczyny.
  2. Moebius - opowieść o mężczyźnie, który badając serię dziwnych wydarzeń mających miejsce w różnych zakątach Ziemi natyka się na ślad stojącej z nimi potężnej organizacji.
  3. Anglophile Adventure - satyryczna opowieść o małym brytyjskim miasteczku pełnym seksu, kłamstw i przeróżnych skandali.

Co ciekawe, osoby wspierające finansowo Kickstartera same wybiorą, który z tych projektów zostanie zrealizowany. Akcja dobiegnie końca 19 maja tego roku. Jeśli do tego czasu uda się zebrać 600 tysięcy dolarów, to wyprodukowane zostaną dwie z wymienionych wyżej przygodówek.

Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jesen, czyli autorki serii Gabriel Knight - ilustracja #1
Artwork z projektu Moebius.

Ponadto, jeśli Kickstarter zakończy się sukcesem, wpierające go osoby otrzymają dodatkowo interaktywną książkę elektroniczną dla dzieci Lola and Lucy’s Big Adventure autorstwa Jene Jensen.

  1. Jane Jensen's Pinkerton Road - strona projektu Kickstarter

Może się rodzić pytanie, czy za 300 tysięcy dolarów da się wyprodukować pełnowymiarową przygodówkę. W tym przypadku nie będzie to jednak stanowić żadnego problemu. Do zebranej sumy sporo dołoży Jane Jensen i jej mąż Robert Holmes, który oczywiście skomponuje ścieżkę dźwiękową, tak jak w przypadku poprzednich gier Jane Jensen. Dodatkowo, pozostałe osoby zaangażowane w projekt zgodziły się pracować za grosze w zamian za udział w przyszłych zyskach. Dzięki temu twórcy mogą zagwarantować, że każda wypuszczona przez nich gra odpowiadać będzie długością pierwszej części serii Gabriel Knight.

Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jesen, czyli autorki serii Gabriel Knight - ilustracja #2
Artwork z Gray Matter 2.

Ruszył Kickstarter nowej przygodówki Jane Jesen, czyli autorki serii Gabriel Knight - ilustracja #3 Osoby śledzące związane z grami Kickstartery mogą pamiętać zeszłoroczny projekt Cognition: An Erica Reed Thriller, w produkcji którego bierze udział Jane Jensen. W przypadku tej przygodówki pełni ona jednak jedynie rolę konsultanta do spraw scenariusza, który pomaga niedoświadczonemu studiu Phoenix Online

Przy okazji polecamy przeczytanie opublikowanych na naszym serwisie dwóch artykułów publicystycznych przybliżających wkład Jane Jensen w gatunek przygodówek: