Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 12:30

autor: DogGhost

Cognition - nowa gra współtworzona przez Jane Jensen znaną z takich tytułów jak Gabriel Knight i Gray Matter

Zapowiedziano grę Cognition: An Erica Reed Thriller, którą współtworzy Jane Jensen - jedna z najbardziej zasłużonych osób dla gatunku przygodówek. Ma na swoim koncie m.in. serię Gabriel Knight oraz zeszłoroczną produkcję Gray Matter.

Firma Phoenix Online Studios, odpowiedzialna m.in. za nieoficjalną kontynuację serii King’s Quest, ogłosiła, że w pracach nad jej kolejną grą przygodową tworzoną we współpracy z Khaeon Gamestudio weźmie udział Jane Jensen. Jest ona znana z takich słynnych tytułów jak seria Gabriel Knight oraz wydana w zeszłym roku produkcja Gray Matter.

Cognition - nowa gra współtworzona przez Jane Jensen znaną z takich tytułów jak Gabriel Knight i Gray Matter - ilustracja #1

W składającej się z czterech epizodów grze Cognition: An Erica Reed Thriller wcielimy się w rolę tytułowej agentki FBI, która dysponuje pewną niespotykaną mocą, bardzo przydatną w tym zawodzie: dotykając różne przedmioty potrafi zobaczyć związane z nimi wydarzenia z przeszłości. Przed trzema laty brat głównej bohaterki został zamordowany przez seryjnego zabójcę. Do tej pory nie udało się ustalić jego tożsamości. Niedawno pojawił się jednak kolejny psychopatyczny przestępca. Erica odnosi wrażenie, że na miejscach zbrodni pozostawia wskazówki idealnie pasujące do jej niezwykłej zdolności. W związku z tym zaczyna podejrzewać, że ktoś dowiedział się o jej sekrecie.

Jeśli zainteresował Was ten szkic fabuły to macie szanse przyczynić się do powstania tej produkcji. W związku z niewielkim budżetem, twórcy gry Cognition postanowili poprosić o pomoc fanów przygodówek sygnowanych nazwiskiem Jane Jensen. W tym celu za pośrednictwem platformy Kickstarter, zajmującej się zbieraniem funduszy dla obiecujących projektów, uruchomiono zbiórkę pieniędzy. Celem jest zgromadzenie kwoty rzędu 25 tysięcy dolarów.

Cognition - nowa gra współtworzona przez Jane Jensen znaną z takich tytułów jak Gabriel Knight i Gray Matter - ilustracja #2

W zależności od poziomu udzielonego wsparcia darczyńcy mogą liczyć na szereg profitów. Przykładowo, każdy kto zapłaci co najmniej 1 dolara zostanie wymieniony w napisach końcowych w sekcji „specjalne podziękowania.” Z kolei w zamian za 20 dolarów otrzymacie w przyszłości wszystkie cztery planowane epizody wraz z subskrypcją ekskluzywnych materiałów z procesu tworzenia gry.

Dla osób dysponujących zasobniejszym portfelem przygotowano nie lada atrakcje. Za 5 tysięcy dolarów pojawicie się jako jedna z postaci w grze Cognition, a 10 tysięcy spowoduje, że zostaniecie wymienieni w tytułowych napisach jako producenci wykonawczy, a także odwiedzą Was twórcy produkcji (niestety tylko na terenie Stanów Zjednoczonych) lub sami zostaniecie zaproszeni do ich siedziby na pyszny obiad i ciasteczka.

Gra Cognition: An Erica Reed Thriller ma się ukazać w 2012 roku na pecetach. Rozważane jest również stworzenie wersji przeznaczonej na urządzenia mobilne. Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun tej produkcji: