Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 12:38

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zróżnicowane postacie i dodatki DLC do trybu multiplayer gry Mass Effect 3

Producent wykonawczy studia BioWare zdradził, że w trybie multiplayer gry Mass Effect 3 dostaniemy do wyboru kilka różnych postaci o odmiennych umiejętnościach. Z czasem możemy spodziewać się kolejnych bohaterów i rozwijania rozgrywek sieciowych za sprawą dodatków DLC.

Casey Hudson (producent wykonawczy studia BioWare) zdradził szczegóły na temat postaci dostępnych w trybie multiplayer gry Mass Effect 3. Wiele wskazuje także na to, że doczekamy się dodatków DLC dedykowanych wyłącznie rozgrywce wieloosobowej.

W pełnej wersji gracze otrzymają do dyspozycji kilku bohaterów do wykorzystania w trybie multiplayer. Każdy z nich będzie się charakteryzować odmiennym zestawem umiejętności i atutów, odpowiadających różnym stylom rozgrywki. Wcielimy się w przedstawicieli wielu różnych ras – wiadomo, że będą to m.in. ludzie, Salarianie, Turianie, Asari czy Kroganie.

Twórcom do dnia premiery zapewne nie uda się zawrzeć w trybie kooperacji przedstawicieli wszystkich ras występujących w grze. Jak ujawnił Hudson: „W końcowym produkcie dostarczymy całkiem imponujący zestaw różnych rzeczy do odblokowania, ale planujemy też z czasem rozwijać te elementy”. Wygląda więc na to, że po premierze nadchodzącej produkcji studia BioWare otrzymamy dodatki DLC przeznaczone dla trybu multiplayer.

Mass Effect 3 zadebiutuje 9 marca 2012 roku w Europie. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Z kolei w styczniu pojawi się demo pozwalające sprawdzić kampanię dla jednego gracza oraz rozgrywkę wieloosobową.