Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2011, 10:22

autor: Hed

Demo Mass Effect 3 pojawi się w styczniu. Sprawdzimy także multiplayer

W styczniu przyszłego roku pojawi się demo gry Mass Effect 3, w którym znajdziemy zarówno rozgrywkę solową, jak i multiplayer. Wcześniejszy dostęp do zabawy online w wersji demonstracyjnej otrzymają między innymi nabywcy strzelanki Battlefield 3.

Firma BioWare zapowiedziała oficjalnie demo gry Mass Effect 3, które zostanie wydane w styczniu przyszłego roku. Wersja demonstracyjna trzeciej odsłony serii będzie zawierała zarówno fragment kampanii solowej, jak i tryb multiplayer. Rozgrywka wieloosobowa jest najnowszym dodatkiem do przygód komandora Sheparda.

Demo będzie składało się z dwóch odrębnych części: solowej i wieloosobowej. Pojawi się możliwość uzyskania wcześniejszego dostępu do trybu multiplayer. Taka opcję otrzymają między innymi nabywcy Battlefield 3 na dowolnej platformie. W pudełkach znajdziemy przepustkę, która odblokuje multiplayerową część dema Mass Effect 3 przed jego oficjalną publikacją.

W listopadzie i grudniu poznamy też inne sposoby na uzyskanie wcześniejszego dostępu do wieloosobowego fragmentu dema. Producent zapewnia, że sama wersja demonstracyjna będzie dostępna dla wszystkich graczy i pojawi się w regionach, do których ma trafić sama gra. Więcej szczegółów znajdziecie na forum BioWare.

Tryb wieloosobowy w Mass Effect 3 to misje kooperacyjne dla czterech osób, powiązane z systemem Galaxy at War, który wpływa w pewien sposób na przygody Sheparda. Szerzej opisywaliśmy te aspekty ME3 w poprzednich newsach.

Przedpremierowe demo pozwoli sprawdzić, w jakiej formie jest Shepard i jego drużyna oraz przekonać się, czy multiplayer rzeczywiście jest potrzebny grze. Z jego powodu w Mass Effect 3 zobaczymy system przepustek sieciowych, gwarantujących dostęp do trybu online. Gra zadebiutuje w marcu 2012 roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Wrażenia z pokazu gry Mass Effect 3 - gamescom 2011
  2. Mass Effect 3 - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3