Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2011, 10:31

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Bethesda i Zenimax zawieszają prace nad grą Doom 4?

Według doniesień serwisu Kotaku, firmy Bethesda i Zenimax zawiesiły prace nad grą Doom 4 do odwołania. Powodem tak drastycznego posunięcia miała być słaba jakość i chłodne przyjęcie ostatniego tytułu od id Software, czyli Rage.

Serwis Kotaku donosi, że informator blisko współpracujący z wydawcą gier studia id Software przekazał niezbyt dobrą wiadomość dla fanów cyklu Doom. Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, prace nad grą Doom 4 zostały zawieszone do odwołania.

Decyzję o wstrzymaniu prac nad Doom 4 podjęli w Dallas przedstawiciele firm Zenimax i Bethesda. Głównym powodem tak niekorzystnego dla id Software obrotu sprawy miało być niezbyt pozytywne przyjęcie gry Rage. Ostatnia produkcja „ojców Dooma” nie powaliła bowiem krytyków na kolana, a jej warstwa techniczna pozostawiała wiele do życzenia (zwłaszcza na platformie PC).

Bethesda i Zenimax zawieszają prace nad grą Doom 4? - ilustracja #1

Redaktorzy serwisu Kotaku starają się skontaktować z przedstawicielami firmy Bethesda, by potwierdzić lub zaprzeczyć tym pogłoskom. Niestety amerykański koncern milczy. Jeśli doniesienia Kotaku okażą się prawdziwe, to decyzja wydawców będzie niewątpliwie sporym ciosem dla utytułowanego zespołu z Teksasu.

Przypominamy, że Doom 4 został zapowiedziany jeszcze w 2008 roku, więc najprawdopodobniej istnieje już w „grywalnej” postaci. Za takim stanem rzeczy przemawiają również zapewniania Johna Carmacka o tym, że czas oczekiwania na Dooma 4 nie będzie tak długi jak w przypadku Rage.

Czy zawieszenie prac nad Doomem 4 podetnie skrzydła zespołowi id Software? Ciężko w tej chwili jednoznacznie to określić. Niemniej jednak, słabe oceny gry Rage z pewnością nie wpłynęły pozytywnie na morale ekipy Johna Carmacka. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że zasłużony dla branży zespół pokaże jeszcze klasę.