Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2011, 10:31

autor: Kono

Bethesda i Zenimax zawieszają prace nad grą Doom 4?

Według doniesień serwisu Kotaku, firmy Bethesda i Zenimax zawiesiły prace nad grą Doom 4 do odwołania. Powodem tak drastycznego posunięcia miała być słaba jakość i chłodne przyjęcie ostatniego tytułu od id Software, czyli Rage.

Serwis Kotaku donosi, że informator blisko współpracujący z wydawcą gier studia id Software przekazał niezbyt dobrą wiadomość dla fanów cyklu Doom. Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, prace nad grą Doom 4 zostały zawieszone do odwołania.

Decyzję o wstrzymaniu prac nad Doom 4 podjęli w Dallas przedstawiciele firm Zenimax i Bethesda. Głównym powodem tak niekorzystnego dla id Software obrotu sprawy miało być niezbyt pozytywne przyjęcie gry Rage. Ostatnia produkcja „ojców Dooma” nie powaliła bowiem krytyków na kolana, a jej warstwa techniczna pozostawiała wiele do życzenia (zwłaszcza na platformie PC).

Bethesda i Zenimax zawieszają prace nad grą Doom 4? - ilustracja #1

Redaktorzy serwisu Kotaku starają się skontaktować z przedstawicielami firmy Bethesda, by potwierdzić lub zaprzeczyć tym pogłoskom. Niestety amerykański koncern milczy. Jeśli doniesienia Kotaku okażą się prawdziwe, to decyzja wydawców będzie niewątpliwie sporym ciosem dla utytułowanego zespołu z Teksasu.

Przypominamy, że Doom 4 został zapowiedziany jeszcze w 2008 roku, więc najprawdopodobniej istnieje już w „grywalnej” postaci. Za takim stanem rzeczy przemawiają również zapewniania Johna Carmacka o tym, że czas oczekiwania na Dooma 4 nie będzie tak długi jak w przypadku Rage.

Czy zawieszenie prac nad Doomem 4 podetnie skrzydła zespołowi id Software? Ciężko w tej chwili jednoznacznie to określić. Niemniej jednak, słabe oceny gry Rage z pewnością nie wpłynęły pozytywnie na morale ekipy Johna Carmacka. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że zasłużony dla branży zespół pokaże jeszcze klasę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.