Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2017, 19:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Doom - termin premiery wersji na Switcha

Zapowiedziana we wrześniu specjalna edycja Dooma na konsolę Switch doczekała się konkretnego terminu premiery. Tytuł ukaże się w listopadzie bieżącego roku.

W listopadzie posiadaczom Switcha będzie dane założyć taki oto hełm. - Doom - termin premiery wersji na Switcha - wiadomość - 2017-10-17
W listopadzie posiadaczom Switcha będzie dane założyć taki oto hełm.

Studio id Software opublikowało nowy dziennik dewelopera dotyczący strzelanki Doom w wersji na konsolę Switch. Hugo Martin, dyrektor kreatywny, oraz Marty Stratton, producent wykonawczy, opowiedzieli w nim o rozgrywce i dostępnych trybach oraz pokazali sam gameplay. W skrócie, będzie to praktycznie to samo, z czym mieliśmy do czynienia na mocniejszych urządzeniach (PlayStation 4, Xbox One i PC). Otrzymamy całą kampanię, tryb Arcade, multiplayer oraz wszystkie wypuszczone dodatki. Właściwie jedyne różnice znajdziemy w jakości oprawy graficznej, która z oczywistych względów będzie nieco gorsza, a zamiast 60 klatek na sekundę obraz ma być wyświetlany w 30. O tym wszystkim wiedzieliśmy już jednak wcześniej, a najważniejsza dziś informacja pojawiła się na końcu materiału. Jest nią termin premiery, wyznaczony na 10 listopada bieżącego roku.

Doom na Switcha:
  1. port strzelanki znanej z PC, PS4 i XOne;
  2. ukaże się 10 listopada bieżącego roku;
  3. oferować ma wszystko to, co wersje na mocniejsze urządzenia, ale w nieco gorszej grafice i 30 klatkach na sekundę.

Doom pojawił się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych w połowie maja 2016 roku. Proces produkcji był dość wyboisty, ale ostatecznie tytuł okazał się jak najbardziej udany. Gra posiada chyba wszystko, na co liczyli fani – szybką rozgrywkę, brutalność, bardzo dobrą grafikę, klimat, no i mnóstwo demonów do ubicia.

Wersja na konsolę Switch została zapowiedziana we wrześniu. Co ciekawe, nie będzie to jedyny FPS ze stajni firmy Bethesda, który pojawi się na sprzęcie Nintendo. W przyszłym roku doczekamy się bowiem dedykowanej wersji Wolfensteina II: The New Colossus, który 27 października zadebiutuje na PlayStation 4 i Xboksie One oraz PC-tach.