Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2017, 18:33

autor: Góral

Overwatch - 35 milionów graczy na PC, PS4 i XOne

Studio Blizzard Entertainment pochwaliło się na Twitterze, że strzelanka Overwatch na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-ty ma już 35 milionów graczy.

Od premiery strzelanki Overwatch w maju 2016 roku minęło już siedemnaście miesięcy. W tym czasie studiu Blizzard Entertainment udało się zgromadzić ogromną bazę graczy. W kwietniu bieżącego roku było ich trzydzieści milionów, a obecnie jest ich o pięć milionów więcej, czym pochwalono się na Twitterze. Ponownie nie sprecyzowano, czy chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy, czy po prostu o ludzi, którzy chociaż raz zalogowali się na serwery produkcji. Wynik najpewniej dotyczy jednak drugiej z możliwości, więc wliczane są do niego również organizowane od czasu do czasu darmowe weekendy – ostatni miał miejsce pod koniec września.

Overwatch - 35 milionów graczy na PC, PS4 i XOne - ilustracja #1
Overwatch w skrócie:
  1. strzelanka przeznaczona do multiplayera;
  2. stworzona przez studio Blizzard Entertainment;
  3. dostępna od maja 2016 roku na PC, PS4 i XOne;
  4. ma już 35 milionów graczy.

Na popularność produkcji z pewnością wpływają rozmaite aktualizacje i eventy organizowane przez dewelopera. Np. w sierpniu bieżącego roku odbyły się kolejne letnie igrzyska. W tym samym czasie udostępniono klasyczny Deathmatch, a przed kilkoma dniami rozpoczęto Halloweenową Grozę, czyli specjalne wydarzenie z dwoma trybami (Zemsta dr. Złomensteina oraz Niekończąca się noc), okolicznościowymi mapami czy nowymi elementami kosmetycznymi. Akcja potrwa do 1 listopada.

Overwatch dostępny jest na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Od kilku miesięcy gra sprzedawana jest w wersji Game of the Year, choć w przypadku PC-tów dostępna jest także standardowa wersja cyfrowa. W sklepach można również znaleźć oryginalne pudełkowe wydanie (Origins Edition).