Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 12:30

Minecraft - gracz próbuje odtworzyć w grze Dooma z 2016 roku

Jeden z fanów pracuje nad oryginalnym projektem o nazwie Doomed: Demons of the Nether. Jego celem jest odtworzenie Dooma z 2016 roku w popularnej grze Minecraft.

Dooma z 1993 roku można w obecnych czasach uruchomić na praktycznie wszystkim (zdarzyło się nawet, że test ciążowy posłużył jako ekran dla FPS-a!). W przypadku nowszych odsłon, które są zbyt nowe i zbyt zaawansowane technologicznie, nie jest to możliwe, ale i tak udaje się uruchamiać je nawet na… lodówkach. Gracze szukają jednak innych sposobów i jeden z nich wpadł na pomysł odtworzenia kampanii fabularnej Dooma z 2016 roku w grze Minecraft. Tak narodził się Doomed: Demons of the Nether, ambitny projekt wielkiego fana obu produkcji.

Autor Doomed: Demons of the Nether, ukrywający się pod pseudonimem Sibogy, ujawnił, że przy projektowaniu odtwarzających Dooma map w Minecrafcie opierał się wyłącznie na tzw. paczkach zasobów (ang. resource pack) i danych (ang. data packs), bez jakichkolwiek modów. Co więcej, specjalnie na potrzeby projektu stworzył efekty dźwiękowe i muzykę oraz modele 3D, a także zaprogramował bronie i zdolności Doomguya. Efekty prac możecie podziwiać nie tylko na screenach, ale także na gameplayach ukazujących dynamiczną rozgrywkę rodem z oryginału.

Minecraft - gracz próbuje odtworzyć w grze Dooma z 2016 roku - ilustracja #1
W Doomed: Demons of the Nether pojawią się nie tylko zwykli przeciwnicy, ale także bossowie.
Minecraft - gracz próbuje odtworzyć w grze Dooma z 2016 roku - ilustracja #2
Wygląda imponująco, nieprawdaż?

Twórca pracuje nad omawianym projektem od marca 2020 roku, dzieląc się regularnie screenami, a także filmikami z rozgrywki przedstawiającymi pomniejsze elementy składowe gry. Najnowszy, w którym zaprezentowano pierwszy poziom z Dooma, został opublikowany w ubiegłym tygodniu. Według najnowszych informacji Doomed: Demons of the Nether został ukończony w ok. 60%. Trzeba więc przyznać, że prace postępują dość szybko i jeśli tak dalej pójdzie, projekt może zostać ukończony przed końcem 2021 roku.

Minecraft - gracz próbuje odtworzyć w grze Dooma z 2016 roku - ilustracja #3
Prace nad projektem postępują dość sprawnie.
Minecraft - gracz próbuje odtworzyć w grze Dooma z 2016 roku - ilustracja #4
Fani Dooma i Minecrafta mogą zacierać ręce.