Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 12:12

Błąd w FIFA 21 powoduje, że zawodnicy skaczą jak kangury

Fani FIFA 21 mają ubaw, udostępniając nagrania dziwnego błędu, który powoduje, że zawodnicy skaczą, jak gdyby mieli do korków przyczepione wielkie sprężyny.

FIFA 21, czyli tegoroczna odsłona najpopularniejszego cyklu piłkarskiego, krytykowana jest m.in. za słaby poziom dopracowania technicznego. Ten aspekt gry najczęściej irytuje, ale potrafią z niego wyniknąć również zabawne rzeczy. Do tej drugiej kategorii należy błąd powodujący, że zawodnicy skaczą tak, jak gdyby murawa boiska była trampoliną.

Od momentu premiery FIFA 21 gracze radośnie wrzucają do sieci zapisy tego błędu. Dzięki niemu piłkarze wyskakują na wiele metrów w górę, bardziej przypominając w tych momentach bohaterów platformówek niż zawodników w grze, która próbuje realistycznie symulować rozgrywki futbolowe.

O błędzie zrobiło się już na tyle głośno, że najpewniej firma Electronic Arts usunie go w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Przypomnijmy, że to tylko kolejny z wielu problemów technicznych gry. Krótko po premierze gracze odkryli sposób gwarantujący strzelanie goli bezpośrednio z rzutów rożnych. Fani krytykowali również fatalnie zrealizowane menu. Część z błędów już poprawiono, ale dokonujące to aktualizacje same psują inne elementy. Przykładowo po niedawnym patchu część zawodników wyłysiała.

FIFA 21 zadebiutowała 9 października na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Projekt oferuje pełną polską wersję językową. W planach są również wydania na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S, które mają ukazać się w momencie premiery tych platform sprzętowych. Te edycje mają w dużym stopniu różnić się od pozostałych, więc ciekawi nas, czy poza ulepszeniami graficznymi zaoferują również mniej niedoróbek technicznych.

  1. Oficjalna strona gry FIFA 21
  2. Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście
  3. FIFA 21 - poradnik do gry