Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2020, 15:44

autor: mikos

Błąd w FIFA 21 sprawia, że każdy „rogal wchodzi”

Gracze odkryli w FIF-ie 21 sposób na strzelanie goli bezpośrednio z rzutów rożnych. Błąd nie jest jeszcze naprawiony i nadal można go wykorzystywać.

FIFA 21 jest z nami dopiero tydzień, więc ciągle słychać doniesienia o licznych błędach i „glitchach” w trakcie rozgrywki. Poza zepsutym (i zacinającym się) menu gracze raczej chwalą nowy gameplay, który wydaje się krokiem naprzód względem poprzedniej odsłony cyklu. Mało kto próbował natomiast strzelić widowiskową bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego – sami przyznacie, że bardzo rzadko się to zdarza w rzeczywistości. Jednak komuś sztuczka ta się udała, a co więcej okazała się tak skuteczna, że powstały już nawet poradniki, jak to zrobić.

Jeśli sami chcecie przetestować skuteczność takiego rozwiązania (a zapewniam Was, że jest bardzo wysoka), to wystarczy, że wybierzecie do wykonywania rzutu rożnego piłkarza z odpowiednio wysoko ocenionym podkręceniem (minimum 85) i skierujecie wskaźnik w miejsce oznaczone czerwonym kółkiem na linii bocznej boiska (widocznym na obrazku u góry strony). Wtedy wystarczy już tylko ustawić siłę dośrodkowania na maksymalną… et voila! Strzeliliście właśnie niesamowitą bramkę z rzutu rożnego.

Nie wiadomo na razie, czy i w jaki sposób EA zareaguje na takie wydarzenie, ale możemy być prawie pewni, że w jakiejś aktualizacji zostanie to naprawione, bowiem w niczyim interesie nie leży tak łatwe zdobywanie goli. W przeszłości „elektronicy” osłabiali już zagrania, które dawały znaczącą przewagę nad rywalem i psuły przyjemność z gry innym.

FIFA 21 zadebiutowała na PC, Xboksie One, PS4 i Nintendo Switch 9 października bieżącego roku. Data premiery na PS5 i Xboksie Series X nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że nastąpi to w okolicy premiery nowych konsol.