Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2018, 16:55

FIFA 19 – trzeci patch już dostępny (m.in. zmiany w strzałach i nowe twarze piłkarzy)

Ekipa EA Sports wypuściła właśnie trzeci patch do gry FIFA 19. Poprawka wprowadza zmiany w mechanice oddawania strzałów, bezpośredniej defensywie, a także dodaje ulepszone projekty twarzy znanych zawodników.

FIFA 19 – trzeci patch już dostępny (m.in. zmiany w strzałach i nowe twarze piłkarzy) - ilustracja #1

Posiadacze gry FIFA 19 w wersji na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 mogą pobrać najnowszy, trzeci już patch, wprowadzający szereg zmian zarówno do mechaniki rozgrywki, jak i strony wizualnej tego tytułu.

Sporo nowości pojawiło się zwłaszcza w kwestii strzałów. Deweloperzy poczynili zmiany w skuteczności finezyjnych uderzeń, oddawanych po podaniu zza pleców zawodnika wykonującego strzał, po których futbolówka leci w kierunku oddalonym od piłkarza o 135-225 stopni. Bazując na stu tego typu próbach wykonanych przez gwiazdora Manchesteru City, Kevina De Bruyne, twórcy oferują teraz większy zakres możliwych kierunków lotu piłki, a także zmniejszoną skuteczność tego bardzo trudnego zagrania. Odpowiednia finalizacja strzałów zależy także od kierunku, z którego futbolówka przybywa do zawodnika – adresata podania.

Finezyjne strzały wykonywane po podaniu zza pleców będą teraz nieco trudniejsze do wykonania. - FIFA 19 – trzeci patch już dostępny (m.in. zmiany w strzałach i nowe twarze piłkarzy) - wiadomość - 2018-11-07
Finezyjne strzały wykonywane po podaniu zza pleców będą teraz nieco trudniejsze do wykonania.

Dokonano także zmian w skuteczności uderzeń wykonywanych przy asyście obrońców drużyny przeciwnej, zarówno atakujących zza pleców napastnika, jak i znajdujących się naprzeciwko zawodnika. Poprawiono również skuteczność finezyjnych strzałów kierowanych w górne rogi bramki – szansa na zdobycie gola przy wykonywaniu takiego zagrania bez asysty defensorów będzie teraz nieco wyższa niż wcześniej.

Sporo nowego pojawiło się w kwestii pracy golkiperów. Wyeliminowany został błąd związany z pochopnym wykopywaniem piłki zamiast spokojnego jej wyłapania przy braku zagrożenia ze strony przeciwników, a także zmniejszono pasywność przy dośrodkowaniach lecących nieopodal „strażnika” naszej bramki. Bramkarze będą teraz lepiej reagować na rzuty karne, po których piłka leci prosto w nich bądź tuż obok, a loby wykonywane w kierunku najbliższego obrońcy staną się bardziej skuteczne i mocniejsze, by zapobiec przejęciu piłki przez rywala. Niewielkich poprawek doczekał się także moduł FIFA Ultimate Team – dotyczy to przede wszystkim trybu Division Rivals, w którym zmieniono miejsce prezentacji herbów na poszczególnych ekranach, by uniknąć zamieszania w przygotowaniach do rozgrywania meczu.

Heung-Min Son z Tottenhamu to jeden z tych zawodników, którzy otrzymali zupełnie nową, bardziej realistyczną twarz. - FIFA 19 – trzeci patch już dostępny (m.in. zmiany w strzałach i nowe twarze piłkarzy) - wiadomość - 2018-11-07
Heung-Min Son z Tottenhamu to jeden z tych zawodników, którzy otrzymali zupełnie nową, bardziej realistyczną twarz.

Zawartość patcha zamyka zestaw pięćdziesięciu dopracowanych modeli, urealniający wygląd zawodników grających na co dzień głównie w rozgrywkach Premier League. Graficy zajęli się facjatami m.in. takich zawodników jak Wilfried Zaha z Crystal Palace, Jesse Lingard z Manchesteru United czy Heung-Min Sona reprezentującego barwy Tottenhamu Hotspur. Oprócz tego poprawione modele twarzy dostaną Diego Silva z Atletico Madryt czy Gareth Bale reprezentujący barwy „Galacticos”, czyli Realu Madryt.