Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2022, 20:05

Doom 4, którego nie było; zobacz gameplay ze skasowanej gry

Do sieci trafiło kolejne nagranie ze skasowanej wersji gry Doom 4, nad którą studio id Software pracowało wiele lat temu.

Mieliśmy już garść materiałów z anulowanych gier w tym roku. Do kolekcji możemy dodać nowe nagranie z anulowanego Dooma 4 (poniżej).

Filmik, udostępniony przez kanał dokumentalny Noclip w serwisie YouTube, skupia się na Doomie z 2016 roku. Niemniej na samym początku (od 1:17) autorzy uwzględnili też krótki, niepokazywany wcześniej fragment rozgrywki z nigdy niewydanej wersji czwartej odsłony serii, nad którą studio id Software pracowało kilkanaście lat temu.

Projekt ostatecznie musiano de facto skasować i zacząć prace od zera, bo – zdaniem firmy Bethesda – całość przypominała nie tyle Dooma, co kalkę Call of Duty oraz Battlefielda.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej