Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2022, 20:05

Doom 4, którego nie było; zobacz gameplay ze skasowanej gry

Do sieci trafiło kolejne nagranie ze skasowanej wersji gry Doom 4, nad którą studio id Software pracowało wiele lat temu.

Mieliśmy już garść materiałów z anulowanych gier w tym roku. Do kolekcji możemy dodać nowe nagranie z anulowanego Dooma 4 (poniżej).

Filmik, udostępniony przez kanał dokumentalny Noclip w serwisie YouTube, skupia się na Doomie z 2016 roku. Niemniej na samym początku (od 1:17) autorzy uwzględnili też krótki, niepokazywany wcześniej fragment rozgrywki z nigdy niewydanej wersji czwartej odsłony serii, nad którą studio id Software pracowało kilkanaście lat temu.

Projekt ostatecznie musiano de facto skasować i zacząć prace od zera, bo – zdaniem firmy Bethesda – całość przypominała nie tyle Dooma, co kalkę Call of Duty oraz Battlefielda.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej