Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2013, 18:51

autor: Góral

Doom 4 ukaże się na nowej generacji konsol. Marka Rage prawdopodobnie została porzucona

Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu i PR w firmie Bethesda, w oświadczeniu przesłanym serwisowi Kotaku poinformował, że gra Doom 4 ciągle znajduje się w produkcji. Dodatkowo ujawniono, że tytuł otrzymał nową wersję, gdyż pierwotny projekt nie spełnił oczekiwań firmy. Oprócz tego wyciekły informacje o porzuceniu marki Rage.

Źródła serwisu Kotaku donoszą, że gra Doom 4 otrzymała nową wersję i prawdopodobnie szykowana jest z myślą o kolejnej generacji konsol. Poprzedni build nie zadowolił id Software i Bethesdy, więc postanowiono stworzyć produkcję niemalże od nowa. Niestety, na rychłą premierę nie ma co liczyć. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że marka RAGE prawdopodobnie została porzucona.

Rzekoma grafika z gry Doom 4. - Doom 4 ukaże się na nowej generacji konsol. Marka Rage prawdopodobnie została porzucona - wiadomość - 2013-04-03
Rzekoma grafika z gry Doom 4.

Informacje o czwartej część gry Doom sukcesywnie pojawiają od kilku lat. Pierwsze wieści dotarły do nas w 2008 roku. Trzy lata później sieć obiegły doniesienia o wstrzymaniu dewelopingu „czwórki” przez słabą sprzedaż Rage. Przy okazji opublikowano informacje, które głoszą, że rozpoczęto prace nad Rage 2, jednak firma ZeniMax po porażce „jedynki” zaczęła się baczniej przyglądać działaniom id Software i koniec końców projekt porzucono, a także zrezygnowano z części dodatków DLC. Pewnym natomiast jest, że prace nad Doom 4 trwają, ale ani id, ani Bethesda nie są gotowe by o tym mówić.

”Poprzednia wersja gry Doom 4 nie spełniła oczekiwań id i Bethesdy. Nie była tym, czego oczekiwaliby fani Dooma na całym świecie. W rezultacie id skoncentrowało się na nowej wersji Dooma 4, który spełni wysokie oczekiwania. Gdy będziemy gotowi mówić na temat gry Doom 4, to damy Wam znać” – napisał Pete Hines, wiceprezes ds. marketingu i PR w firmie Bethesda, w oświadczeniu przesłanym serwisowi Kotaku.

Doom 4 trafi na nową generację konsol. - Doom 4 ukaże się na nowej generacji konsol. Marka Rage prawdopodobnie została porzucona - wiadomość - 2013-04-03
Doom 4 trafi na nową generację konsol.

W chwili obecnej wiadomo więc, że gra powstaje i że została bardzo zmodernizowana w stosunku do pierwszej wersji, której zresztą nie dane nam było nigdy zobaczyć. Przypominam jednak, że w lutym zeszłego roku, serwis All Games Beta opublikował sporą galerię z rzekomymi obrazkami pochodzącymi z gry Doom 4.

Seria Doom to kultowa marka w gatunku strzelanek FPP. Pierwsza odsłona zadebiutowała na rynku 1993 roku. Rok później światło dzienne ujrzała część druga o podtytule Hell on Earth. Natomiast w 2004 roku wydano „trójkę”. Seria na stałe weszła do kanonu gier i po dziś dzień ma wielu fanów na całym świecie.