Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 06:10

autor: Draug

Doom – pierwsze DLC, darmowa zawartość do multiplayera i edytora SnapMap

Podczas konferencji na targach E3 firma Bethesda Softworks omówiła przyszłość gry Doom. Studio id Software zapowiedziało pierwsze multiplayerowe DLC oraz darmowe aktualizacje, które znacząco rozbudują edytor SnapMap. Przygotowano też wersję próbną tego oldskulowego FPS-a.

Choć Bethesda Softworks miała niemało nowych gier do pokazania w trakcie swojej konferencji podczas E3, sporo uwagi na targach poświęcono także wydanej w maju strzelance Doom – a dokładniej jej przyszłości. Studio id Software podzieliło się planami wobec rozwoju trybu multiplayer i edytora SnapMap, a także ujawniło wersję demonstracyjną swojego najnowszego dzieła.

Multiplayer – pierwsze DLC (Unto the Evil)

Zapowiedziano pierwsze spośród trzech multiplayerowych DLC, którymi Doom ma zostać wzbogacony w ramach przepustki sezonowej (oferowanej na Steamie za 39,99 euro, czyli ok. 175 zł). Wstępny dodatek będzie nosił tytuł Unto the Evil i zostanie wypuszczony w lipcu. W jego skład wejdą trzy mapy (Offering, Cataclysm, Ritual), kolejny grywalny demon (Harvester), nowa broń (pistolet UAC EMG), element dodatkowego wyposażenia (mina kinetyczna), a także niedostępne wcześniej moduły hakerskie i gadżety do personalizacji postaci.

Multiplayer – aktualizacja z trybami gry

Przed końcem lata Doom zostanie uzupełniony o pięć dodatkowych trybów do gry wieloosobowej, wprowadzanych w darmowych aktualizacjach. Łatki z pierwszymi dwiema formami zabawy doczekamy się w lipcu – otrzymamy wtedy Exodus (swoisty capture the flag, w którym walka toczy się tylko o jedną flagę) i Sector (wariacja na temat przejmowania i utrzymywania stref rozsianych po arenie). O pozostałych trzech trybach wiadomo tylko tyle, że jeden z nich będzie klasycznym deathmatchem.

Harvester – demon, który pojawi się w multiplayerze Dooma wraz z dodatkiem Unto the Evil. - Doom – pierwsze DLC, darmowa zawartość do multiplayera i edytora SnapMap - wiadomość - 2016-06-13
Harvester – demon, który pojawi się w multiplayerze Dooma wraz z dodatkiem Unto the Evil.

SnapMap – nowe funkcje w aktualizacjach

Darmowymi aktualizacjami będzie rozwijany także edytor SnapMap. Nie sprecyzowano, kiedy, co i jak, ale dowiedzieliśmy się, że w nadchodzących miesiącach id Software wprowadzi m.in. nowe moduły do konstruowania map (wliczając w to lokacje z Piekła), przedmioty, logiczne powiązania elementów, a także funkcje, które ułatwią kreowanie „singleplayerowych doświadczeń” (np. koło wyboru broni).

Wersja testowa

Do momentu zakończenia tygodnia targów E3 (czyli do 19 czerwca) każdy może pobrać wersję próbną – albo demo, jak kto woli – Dooma. Zawarto w niej pierwszy poziom z kampanii.