Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 06:15

autor: Adrian Werner

Dishonored II - nowy zwiastun, obszerne zapisy rozgrywki i edycja kolekcjonerska

Podczas konferencji zorganizowanej z okazji targów E3, firma zaprezentowała nowy zwiastun Dishonored 2, jak również kilkanaście minut zapisu rozgrywki. Ponadto ujawniono zawartość edycji kolekcjonerskiej.

Sądząc po ilości czasu, jaki firma Bethesda poświęciła grze Dishonored 2 na swojej konferencji, kontynuacja przeboju studia Arkane jest dla wydawcy najważniejszą produkcją tych targów. Zgromadzona na miejscu publiczność oraz osoby śledzące stream mogły zobaczyć nowy zwiastun oraz obszerne fragmenty rozgrywki opatrzone komentarzem twórców.

DISHONORED 2 W SKRÓCIE:
 • Deweloper: Arkane Studios
 • Wydawca: Bethesda
 • Gatunek: skradanka/gra akcji
 • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
 • Nowy termin premiery: 11 listopada 2016 r.

Podczas prezentacji rozgrywki mogliśmy zobaczyć w akcji szereg nowych nadnaturalnych mocy, w jakie wyposażona zostanie Emily, czyli jedna z dwóch grywalnych postaci. Znalazło się wśród nich tzw. domino, pozwalające na magiczne połączenie kilku wrogów, w rezultacie czego to, co zdarzyło się jednemu z nich, stawało się także udziałem wszystkich pozostałych.

Ciekawie prezentował się także jeden z poziomów z kampanii, czyli zrujnowana rezydencja, gdzie w wyniku dawnej tragedii naruszona została sama osnowa rzeczywistości. W miejscu tym nie działały żadne nadnaturalne moce, ale za to można było swobodnie przeskakiwać między współczesnością, a daleką przeszłością, kiedy to dom był wciąż zamieszkany przez właścicieli, straż i służbę.

Przypomnijmy, że Dishonored 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 11 listopada tego roku.

Na koniec warto wspomnieć, że część konferencji poświęconą grze zakończyło ujawnienie edycji kolekcjonerskiej. W jej skład poza samą grą wejdą:

 1. maska Corvo wraz ze stojakiem,
 2. pierścień Emily Kaldwin wraz z pudełkiem,
 3. kolorowy poster,
 4. metalowe pudełko,
 5. DLC Imperial Assassin’s Pack z 500 sztukami złota i unikalnymi amuletami z kości,
 6. kod do pobrania Dishonored: Definitive Edition.