Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2020, 17:25

Doom 4 - nowe materiały ze skasowanej gry

Czwarta odsłona serii Doom mogła wyglądać zupełnie inaczej. Nowy materiał wideo pokazuje, jak prezentował się Doom 4, czyli skasowana część cyklu studia id Software.

Po sukcesie Dooma z 2016 roku oraz Dooma Eternal w 2020 mało kto pamięta, że seria mogła pójść w zupełnie innym kierunku. Jak miał wyglądać Doom 4, pokazuje filmik użytkownika serwisu YouTube o pseudonimie Colonel Melnyk, który zebrał garść materiałów ze skasowanej wersji gry. Efekt możecie obejrzeć poniżej.

Pierwszy materiał z niedoszłego Dooma 4 mogliśmy zobaczyć jeszcze przed premierą finalnej wersji gry, kiedy to wyciekł filmik prezentujący anulowany tytuł w akcji. Miesiąc później Pete Hines (wiceprezes Bethesdy ds. globalnego marketingu i komunikacji) ujawnił powód skasowania projektu po latach prac i rozpoczęcia produkcji od zera. Gra miała bowiem więcej wspólnego z cyklami Call of Duty i Battlefield aniżeli poprzednimi odsłonami Dooma. Przynajmniej tak uważała Bethesda, aczkolwiek zarówno stary, jak i nowe materiały zdają się potwierdzać słuszność tej decyzji. Część animacji, modeli, screenów etc. pasowałaby do marki, ale już pokazany pod koniec fragment rozgrywki rzeczywiście przywodzi na myśl produkcje w stylu CoD-a (czy też raczej co bardziej nijakich naśladowców tej serii), a nie dynamicznego, wręcz przesadzonego shootera w rodzaju ostatnich dwóch Doomów.