Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2010, 14:39

Wieści ze świata (Rock Band 3, Doom 4, Epic Games) 12/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tej odsłonie mówimy o atrakcjach w Rock Band 3, czasie potrzebnym na stworzenie Dooma 4, aktualizacji do Team Fortress 2 i planach Epic Games oraz Nintendo odnośnie targów gamescom 2010.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tej odsłonie mówimy o atrakcjach w Rock Band 3, czasie potrzebnym na stworzenie Dooma 4, aktualizacji do Team Fortress 2 i planach Epic Games oraz Nintendo odnośnie targów gamescom 2010.

Rock Band 3

Studio Harmonix ujawniło nowy tryb rozgrywki dla gry Rock Band 3, który otrzymał nazwę Road Challenges i będzie skupiał się na zabawia wieloosobowej. Całość złoży się na szereg koncertów organizowanych w różnych miejscach. W sumie otrzymamy dziesięć wyzwań – każde z nich zajmie nam od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Dzięki temu będziemy mogli wybrać odpowiedni zestaw i dostosować go do naszych potrzeb. Podczas zabawy otrzymamy nowe bonusy do punktacji – szczegóły podano na łamach Rock Band Zine.

Nation Red

Na Steamie pojawiła się specjalna promocja, w której można kupić strzelankę Nation Red za połowę ceny, a więc 4.49 euro (czyli około 20 złotych). Oprócz tego w sprzedaży jest dostępny zestaw czterech gier za 13.48 euro (55 złotych). W ten sposób twórcy produkcji chcą uczcić nowy czteroosobowy tryb kooperacji, który w znacznym stopniu urozmaica zabawę. Sam tytuł przypomina Left 4 Dead, chociaż z akcją ukazaną z góry. Gracze wcielają się w śmiałków walczących z hordami zombie przy użyciu kilku śmiercionośnych broni.

Team Fortress 2

Kolejna aktualizacja do strzelanki sieciowej Team Fortress 2 zostanie opublikowana w przyszłym miesiącu. W skład następnej łatki wejdą nie tylko poprawki, ale i nowy tryb rozgrywki, możliwość handlowania przedmiotami oraz około dwudziestu nowych broni i kapeluszy. Niestety na razie nie wiemy na czym będzie polegała dodatkowa forma zabawy. Nowe narzędzia zbrodni pochodzą natomiast z niedawnego konkursu. Wśród nich znajdziemy między innymi zestaw dla mleczarza (czapkę i butelkę), świętą makrelę, czy starożytne egipskie ostrza. Jak widać, dobry humor dopisuje graczom i twórcom tej zwariowanej produkcji.

Wieści ze świata (Rock Band 3, Doom 4, Epic Games) 12/08/10 - ilustracja #1

Nintendo na gamescom 2010

Firma Nintendo ujawniła jakie gry pokaże na imprezie gamescom 2010, która rozpocznie się już w przyszłym tygodniu w niemieckiej Kolonii. Japoński producent zamierza pokazać kilka hitów, które poznaliśmy na tegorocznym E3: Kirby's Epic Yarn, The Legend of Zelda: Skyward Sword, czy Donkey Kong Country Returns (pełna lista jest dostępna na łamach CVG). Niestety zabraknie nowych informacji o konsoli 3DS, która po prostu nie zostanie pokazana. Platformę wyposażoną w trójwymiarowy ekran ujawniono w czerwcu tego roku. Według zapewnień ma ona być dostępna na światowych rynkach przed końcem marca przyszłego roku.

Epic Games

Według przedstawicielki studia Epic Games na tegorocznej imprezie gamescom zostaniemy zaskoczeni informacją tak dużą jak ujawnienie polskiej gry Bulletstorm. Tanya Jessen, pracowniczka studia, niestety nie przekazała żadnych wskazówek na ten temat, chociaż zapewniła, że informacja urwie nam wszystkim głowy. Deweloper jest znany z kilku projektów (od Jazz Jackrabbit, przez serię Unreal Tournament aż po Shadow Complex), a obecnie pracuje nad Gears of War 3 oraz Bulletstorm (tworzonym przez People Can Fly).

Doom 4

John Carmack, współzałożyciel i dyrektor techniczny z id Software, powiedział brytyjskiemu magazynowi OPM, że czas oczekiwania na Dooma 4 nie będzie tak długi jak w przypadku nadchodzącego Rage’a. Podobno prace nad produkcją postępują dość szybko, a ekipa tworzy właśnie bazę technologiczną. W równoczesnym zajmowaniu się kilkoma projektami pomogło zapewne przyłączenie dewelopera do wydawcy Zenimax/Bethesda. Być może więcej o następnych projektach studia usłyszymy jeszcze dzisiaj. W końcu rozpoczęła się już tegoroczna edycja imprezy QuakeCon, na której wypowie się także Carmack (dziś wieczorem).

Galeria obrazków

Commander: the Great War

Colin McRae: DiRT 3

Victoria 2

Football Manager 2011

Deadly Premonition

LEGO Universe

Need For Speed: Hot Pursuit

Stronghold 3

Might and Magic: Heroes Kingdoms

Galeria filmów

Gramy w Crackdown 2

Assassin's Creed: Brotherhood - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

gry