Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Shadow Complex (X360)
OkładkaShadow Complex (X360)

Shadow Complex X360

Strzelanina z akcją ukazaną z boku, nawiązująca do starych hitów. Wcielamy się w bohatera, który musi zmierzyć się ze złą organizacją i uratować Stany Zjednoczone przed wojną domową.

Akcji | cyberpunk | platformówki | książki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow Complex Premiera X360

19sierpnia2009

producent: Chair Entertainment wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shadow Complex

Duke Nukem: Manhattan Project

Rayman Origins

Contra

Shadow Complex na X360 to gra akcji łącząca elementy klasycznych platformówek i strzelanek ze współczesnym wykonaniem oraz rozbudowaną fabułą, którą opracowano na podstawie twórczości pisarza Orsona Scotta Carda. Twórcami tego produktu są pracownicy studia Chair Entertainment Group, będącego jednym z oddziałów firmy Epic Games, znanej z wielu bardzo popularnych tytułów (Unreal, Gears of War).

Fabuła

W grze wcielamy się w niejakiego Jasona Fleminga, który odkrywa przez przypadek rządowy spisek, mroczne aspekty polityki oraz przygotowywane w tajemnicy militarne powstanie. Gdy Jason i jego dziewczyna, Claire, stykają się podejrzaną paramilitarną grupą, nazywającą się Restoration, szybko odkrywają, że zamierza ona doprowadzić do rozpoczęcia wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Claire zostaje porwana, więc Jason musi ją uratować i dodatkowo zemścić się na przedstawicielach złej organizacji.

Mechanika

Podczas zabawy przemierzamy sporych rozmiarów świat podzielony na poszczególne, nieliniowe etapy. Akcję obserwujemy przeważnie z boku, niczym w klasycznych platformówkach, jednak całe otoczenie zostało wykonane przy użyciu grafiki trójwymiarowej. Dokładna eksploracja terenu jest bardzo ważna gdyż twórcy ukryli ponad 100 rozmaitych przedmiotów i ulepszeń, które mogą wspomóc naszego bohatera. Ze zwykłego śmiertelnika przeistacza się on w chodzące narzędzie destrukcji, głównie dzięki potężnej zbroi.

Ważnym aspektem Shadow Complex jest bardzo dynamiczna walka, w której możemy wykorzystywać wiele oryginalnych broni (np. zamrażających przeciwników lub tworzących ochronne przeszkody) oraz elementy otoczenia (np. wybuchające beczki oraz elementy podwieszone do sufitu). Oprócz zwykłych przeciwników często spotykamy też rozmaitych bossów, w tym przede wszystkim ogromne maszyny i doskonale uzbrojone roboty. W sumie dzieło oferuje około 10 godzin rozgrywki, czyli tyle zabawy, co większość wysokobudżetowych produkcji.

Kwestie techniczne

Shadow Complex na platformie X360 wykorzystuje moc silnika Unreal Engine 3, więc całość prezentuje się naprawdę okazale. Walki są bardzo dynamiczne i widowiskowe, gdyż wiele elementów otoczenia może ulec zniszczeniu. Warto podkreślić również ciekawy silnik fizyczny, odpowiadający między innymi za realistycznie wyglądające wybuchy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shadow Complex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Shadow Complex Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live