Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 06:22

autor: Adrian Werner

Shadow Complex Remastered już oficjalnie. Pobierz wersję pecetową za darmo

Studio Epic Games oficjalnie zapowiedziało projekt Shadow Complex Remastered, czyli odświeżoną wersję udanej platformówki sprzed sześciu lat. Co ciekawe, wersję pecetową można już teraz pobrać za darmo.

Przedwczoraj pisaliśmy o plotkach na temat Shadow Complex Remastered, czyli odświeżonej wersji klasycznej platformówki, wydanej w 2009 roku na Xboksa 360. Doniesienia te okazały się mieć pokrycie w rzeczywistości i podczas gali The Game Awards firma Epic Games oficjalnie zapowiedziała ten projekt. Gra ukaże się w przyszłym roku na konsole Xbox One i PlayStation 4. Twórcy opracowali także wersję pecetową i można ją pobrać już dzisiaj, całkowicie za darmo.

Ta promocja potrwa do końca roku. Aby ściągnąć wydanie pecetowe należy udać się na oficjalną stronę i pobrać klienta usługi Epic Games Launcher. Chęć jej wypromowania jest zapewne powodem, dla którego twórcy zdecydowali się za darmo udostępnić pełną wersję Shadow Complex Remastered. Studio pracuje bowiem nad sporym zestawem sieciowych produkcji, takich jak Fortnite, Unreal Tournament czy Paragon i wszystkie one wykorzystają tę usługę.

Shadow Complex Remastered już oficjalnie. Pobierz wersję pecetową za darmo - ilustracja #1

Przypomnijmy, że gra opowiada o losach młodego mężczyzny, który przez przypadek odkrywa w górach tajną bazę organizacji próbującej doprowadzić do wybuchu w Stanach Zjednoczonych nowej wojny domowej. Shadow Complex Remastered oferuje ulepszoną oprawę graficzną oraz wszystkie dodatki DLC, jakie wyszły do pierwowzoru sprzed sześciu lat.

Natomiast zmianom nie uległa rozgrywka. Wciąż jest to więc platformówka, która łączy grafikę 3D z dwuwymiarowymi mechanizmami poruszania się. Podczas zabawy eksplorujemy duże mapy o częściowo otwartej strukturze, walczymy z wrogami za pomocą broni palnej oraz rozwiązujemy okazjonalne zagadki. Wraz z postępami w kampanii kierowana przez nas postać zdobywa nowe umiejętności, pozwalające jej dotrzeć w niedostępne wcześniej miejsca.

Warto na koniec dodać, że kontynuację fabuły Shadow Complex możemy znaleźć w serii dwóch powieści Orsona Scotta Carda - Empire oraz Hidden Empire. Niestety, żadna z tych książek nie doczekała się wersji polskojęzycznej. Autor brał zresztą udział nie tylko w tworzeniu całego świata marki, ale pomagał także przy opracowaniu fabuły samej gry.

  1. Shadow Complex – oficjalna strona gry