Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 15:12

autor: Ender

Epic Games pracuje nad pięcioma nowymi tytułami

Epic Games ogłosiło, że prowadzi prace na pięcioma nowymi grami.

W czasie prezentacji na targach Gamescom, Mike Capps, prezes Epic Games, zaskoczył zebranych chwaląc się tym, że jego studio pracuje obecnie nad pięcioma nowymi tytułami, niezwiązanymi z flagową marką firmy, czyli serią Gears of War. Według Cappsa, prace nad grami znajdują się w różnym stopniu zaawansowania. Aby podgrzać spekulacje na temat niezapowiedzianych projektów, podzielił się jeszcze zastanawiającą uwagą: „Miło znowu pracować z myślą o PC jako głównej platformie sprzętowej, przeznaczonej nie tylko dla portów.”

Epic Games pracuje nad pięcioma nowymi tytułami - ilustracja #1

Ostatnio informowaliśmy o plotkach dotyczących tajemniczej gry, nad którą pracuje Epic Games. Ich źródłem było ogłoszenie o pracę dla programisty, umieszczone na stronach firmy. Przewidywaniom graczy i branżowych specjalistów co do natury oraz kształtu nowych projektów studia na pewno nie będzie końca. Dociekaniom tym pomaga nieco fakt, iż studio wysyłało w ostatnim czasie sygnały, które mogą okazać pomocnymi wskazówkami.

Przedstawiciele Epic Games niedawno wyrazili między innymi ubolewanie z powodu zaniedbania przez nich marki Unreal oraz strat jakie to ze sobą przyniosło. Być może więc, jednym z nowych tytułów będzie kolejna odsłona tej zasłużonej serii? Niewykluczone jest też to, iż już teraz studio może pracować nad grą przeznaczoną dla nowego Xboksa, która będzie korzystać z najnowszej odsłony silnika Unreal Engine. Bardzo prawdopodobne jest to, że prowadzone są prace nad kontynuacją gry Infinity Blade, przeznaczonej dla urządzeń z systemem iOS (iPhone, iPad), która osiągnęła spory sukces. Studio obiecało też drugą część platformowego Shadow Complex, wydanego do tej pory jedynie na Xboksa 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.