Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 15:12

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Epic Games pracuje nad pięcioma nowymi tytułami

Epic Games ogłosiło, że prowadzi prace na pięcioma nowymi grami.

W czasie prezentacji na targach Gamescom, Mike Capps, prezes Epic Games, zaskoczył zebranych chwaląc się tym, że jego studio pracuje obecnie nad pięcioma nowymi tytułami, niezwiązanymi z flagową marką firmy, czyli serią Gears of War. Według Cappsa, prace nad grami znajdują się w różnym stopniu zaawansowania. Aby podgrzać spekulacje na temat niezapowiedzianych projektów, podzielił się jeszcze zastanawiającą uwagą: „Miło znowu pracować z myślą o PC jako głównej platformie sprzętowej, przeznaczonej nie tylko dla portów.”

Epic Games pracuje nad pięcioma nowymi tytułami - ilustracja #1

Ostatnio informowaliśmy o plotkach dotyczących tajemniczej gry, nad którą pracuje Epic Games. Ich źródłem było ogłoszenie o pracę dla programisty, umieszczone na stronach firmy. Przewidywaniom graczy i branżowych specjalistów co do natury oraz kształtu nowych projektów studia na pewno nie będzie końca. Dociekaniom tym pomaga nieco fakt, iż studio wysyłało w ostatnim czasie sygnały, które mogą okazać pomocnymi wskazówkami.

Przedstawiciele Epic Games niedawno wyrazili między innymi ubolewanie z powodu zaniedbania przez nich marki Unreal oraz strat jakie to ze sobą przyniosło. Być może więc, jednym z nowych tytułów będzie kolejna odsłona tej zasłużonej serii? Niewykluczone jest też to, iż już teraz studio może pracować nad grą przeznaczoną dla nowego Xboksa, która będzie korzystać z najnowszej odsłony silnika Unreal Engine. Bardzo prawdopodobne jest to, że prowadzone są prace nad kontynuacją gry Infinity Blade, przeznaczonej dla urządzeń z systemem iOS (iPhone, iPad), która osiągnęła spory sukces. Studio obiecało też drugą część platformowego Shadow Complex, wydanego do tej pory jedynie na Xboksa 360.