Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 14:10

Wieści z targów gamescom (Batman: Arkham City, Minecraft, Xbox 360) 16/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży gry Amnesia: Mroczny Obłęd, powrocie Elevator Action, debiucie Minecrafta na Xperia Play, a także wsparciu dla 3D w wydaniu Batman: Arkham City. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży gry Amnesia: Mroczny Obłęd, powrocie Elevator Action, debiucie Minecrafta na Xperia Play, a także wsparciu dla 3D w wydaniu Batman: Arkham City. Zapraszamy do lektury.

Burn, Zombie, Burn!

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Burn, Zombie, Burn!. Produkcję autorstwa studia Doublesix możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,66 euro, czyli ok. 11 złotych (o 67% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Amnesia: Mroczny Obłęd

Thomas Grip ze studia Frictional Games poinformował na targach gamescom, że survival horror Amnesia: Mroczny obłęd sprzedał się w nakładzie 400 tysięcy egzemplarzy. Jedna z ciekawszych, niezależnych produkcji ostatnich lat, została wydana w drugiej połowie ubiegłego roku na PC. W Polsce jej dystrybucją zajmuje się firma Cenega Poland. Gra jest dostępna w wersji spolonizowanej kinowo (także po angielsku).

Wieści z targów gamescom (Batman: Arkham City, Minecraft, Xbox 360) 16/08/11 - ilustracja #1

Xbox 360

W przeciągu kilku najbliższych tygodni, firma Microsoft zastąpi dotychczasowe, błyszczące modele konsoli Xbox 360 Slim matowymi (takimi, jakie można znaleźć w zestawach Arcade, z 4 GB wbudowanej pamięci). Te pierwsze znikną ze sprzedaży zupełnie, co potwierdził oficjalnie Major Nelson.

Elevator Action Deluxe

Agent 17 powraca. Firma Square Enix ujawniła, że w bliżej nieokreślonej przyszłości do oferty PlayStation Network trafi wznowienie klasycznej gry zręcznościowej Elevator Action. Produkcja, tym razem z dopiskiem Deluxe, doczeka się szeregu usprawnień – tak technicznych, jak i związanych z mechaniką rozgrywki. Przypominamy, że oryginał został stworzony przez japońską firmę Taito z myślą o automatach arcade w 1983 roku.

VidRythm

VidRythm, nowa, tajemnicza produkcja muzyczna studia Harmonix (Rock Band, Dance Central), trafi na urządzenia działające na systemie iOS. Niewykluczone, że stylem rozgrywki nawiązywać będzie do pierwszych tytułów dewelopera, mianowicie Amplitude i Frequency.

Nintendo 3DS

Firma Enterbrain poinformowała, że obniżenie ceny Nintendo 3DS wpłynęło zbawiennie na sprzedaży konsoli w Japonii. W ubiegłym tygodniu platformę zakupiło 215 tysięcy Japończyków. W Kraju Kwitnącej Wiśni 3DS znalazł do tej pory 1,5 miliona nabywców. Przypominamy, że cena konsoli obniżona została z 25 tysięcy jenów do 15 tysięcy jenów. W Europie spadła z 249 euro do 169 euro.

Minecraft Pocket Edition

Do oferty Android Market trafiła specjalna odsłona niezależnego hitu Minecraft. Produkcję o tytule Minecraft Pocket Edition mogą zakupić użytkownicy smartfonów Sony Ericsson Xperia Play. Gra studia Mojang jest dostępna w wersji alfa 0.1. Zapewnia dostęp m.in. do generowanych losowo światów oraz 36 rodzajów klocków. Jej cena to aktualnie 6,99 dolarów, czyli około 20 złotych.

Batman: Arkham City

Przygodowa gra akcji Batman: Arkham City oferować będzie wsparcie dla stereoskopowego 3D (konieczność posiadania odpowiedniego telewizora). Przybliżony efekt uzyskają również gracze, którzy założą na nos papierowe okulary z niebieskim i czerwonym filtrem. Produkcję uruchomimy bowiem z włączonym rozwiązaniem tzw. obrazu anaglificznego. Do jego wyświetlenia ma się nadawać każdy telewizor HD. Przypominamy, że Batman: Arkham City trafi do sprzedaży w październiku, na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także PC (wsparcie dla Nvidia 3D Vision).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

DMC: Devil May Cry

NHL 12

Port Royale 3

Borderlands 2

Gears of War 3

The Elder Scrolls V: Skyrim

Dragon's Dogma

FIFA 12

White Knight Chronicles 2

Airline Tycoon 2

Naval War Arctic Circle

Trauma

The Penguins of Madagascar: Dr. Blowhole Returns - Again!

They Bleed Pixels

Fruit Ninja Kinect

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Centipede: Infestation - trailer #1

Ace Combat: Assault Horizon - F-4E PHANTOM II Bonus

DMC: Devil May Cry - gamescom 2011 gameplay

Might & Magic: Heroes VI - Beta is Back

DeathSpank: The Baconing - trailer #2

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu - Remembering

Deus Ex: Bunt Ludzkości - kulisy produkcji #6 warstwa audio (PL)

Call of Duty: Black Ops - Rezurrection DLC (PL)

Batman: Arkham City - Mr. Freeze

Gotham City Impostors - gamescom 2011

Dota 2 - gamescom 2011

Deus Ex: Bunt Ludzkości - TV spot

Borderlands 2 - gamescom 2011 teaser

Warhammer 40,000: Space Marine - kulisy produkcji #3 inspiracja filmem (PL)

Rage - kulisy produkcji #6 - oprawa gry (PL)

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej