Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Naval War Arctic Circle (PC)
OkładkaNaval War Arctic Circle (PC)

Naval War Arctic Circle PC

Realistyczna morska gra wojenna osadzona w niedalekiej przyszłości. Akcja rozpoczyna się w 2030 roku, a fabuła koncentruje się na konflikcie pomiędzy marynarkami Wielkiej Brytanii, Rosji, Stanów Zjednoczonych oraz Norwegii.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naval War Arctic Circle Premiera PC

10kwietnia2012

producent: Turbo Tape Games wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Naval War Arctic Circle to rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna koncentrująca się na potyczkach morskich. Jest to debiutanckie dzieło niezależnego norweskiego studia Turbo Tape Games.

Gra opowiada o rozpoczętym w 2030 roku konflikcie pomiędzy marynarkami Wielkiej Brytanii, Rosji, Stanów Zjednoczonych oraz Norwegii. Autorzy przygotowali dwie kampanie dla pojedynczego gracza, jak również rozbudowany tryb multiplayer. Choć akcja toczy się w przyszłości to oczkiem w głowie twórców był realizm. W bitwach biorą udział tylko jednostki istniejące obecnie lub te znajdujące się dzisiaj na stołach kreślarskich wojskowych projektantów. Ponadto, cały teren działań wojennych stanowi koło podbiegunowe północne, które odtworzone zostało na podstawie map satelitarnych.

Naval War Arctic Circle rozgrywane jest w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do typowych produkcji typu RTS nie znajdziemy tutaj zbierania surowców ani rozbudowy bazy. Zamiast tego całość koncentruje się na taktycznych potyczkach morskich . Gra wiernie odtwarza charakter konfliktu tego rodzaju. Otrzymujemy szansę pokierowania zarówno jednostkami pływającymi na powierzchni morza, podwodnymi jak i powietrznymi. Każda z nich posiada własną charakterystykę, uzbrojenie oraz systemy pokładowe. W bitwach olbrzymią rolę odgrywają formacje i systemy wykrywania. Wzięto też pod uwagę daleki zasięg uzbrojenia, dzięki czemu możemy atakować nieprzyjaciół znajdujących się nawet wiele kilometrów od nas. Zabawę dodatkowo uatrakcyjnia realistyczny system pogodowy, który nie tylko ładnie wygląda, ale również w znaczący sposób wpływa na przebieg starć.

Ostatnia modyfikacja 26 kwietnia 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naval War Arctic Circle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Naval War Arctic Circle Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe