Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2012, 13:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Halo, Xbox 360, Angry Birds, Wargame: Zimna Wojna) 3/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o statystykach cyklu Halo, limitowanej edycji padów do Xboksa 360, animowanej serii Angry Birds, darmowym dodatku DLC do gry Wargame: Zimna Wojna, a także dacie premiery Naval War: Arctic Circle.

Turba

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Turba. Dzieło studia Binary Takeover możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,24 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Halo

Studio Bungie ujawniło skumulowane statystyki sieciowe gier Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST oraz Halo: Reach. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że od 9 listopada 2004 roku gracze rozegrali prawie 21 miliardów rozgrywek, co przełożyło się łącznie na 235 182 lat spędzonych w trybie multiplayer w tej serii. Po więcej interesujących liczb zapraszamy na oficjalną stronę. Obecnie czekamy na tegoroczną premierę odsłony Halo 4, nad którą pracuje zespół 343 Industries.

Xbox 360

Firma Microsoft zapowiedziała limitowaną edycję padów z serii Chrome do Xboksa 360. Kontrolery z usprawnionym krzyżakiem będą dostępne w czerwonym, niebieskim oraz srebrnym kolorze, choć ich dostępność będzie zależna od kraju. Sugerowana cena w Stanach Zjednoczonych została ustalona na poziomie 54,99 dolarów (ok. 170 złotych bez podatku VAT). Produkt na świecie zadebiutuje w maju – trudno powiedzieć, czy ukaże się także w Polsce.

Wieści ze świata (Halo, Xbox 360, Angry Birds, Wargame: Zimna Wojna) 3/4/12 - ilustracja #1

Team17

Do studia Team17 ponownie dołącza Andy Davidson – twórca serii Worms, która w tym roku przypomni o sobie w niedawno zapowiedzianej odsłonie Worms Revolution. Andy Davidson opuścił zespół w 1997 roku po premierze Worms 2. Teraz jednak wraca, aby „upewnić się, że najnowsza produkcja będzie zbalansowana zgodnie z duchem marki”.

Warrior’s Lair

Jeden z reprezentantów firmy Sony potwierdził na europejskim forum PlayStation, że gra Warrior’s Lair nadal znajduje się w produkcji. Prace nad pozycją znaną wcześniej jako Ruin miały być anulowane po tym jak połowa pracowników studia Idol Minds rzekomo została zwolniona. Wszystko wskazuje na to, że to nieprawda i tytuł prędzej czy później ukaże się na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.

Naval War: Arctic Circle

Firma Paradox Interactive ogłosiła datę premiery realistycznej gry wojennej Naval War: Arctic Circle. Produkcja studia Turbo Tape Games zadebiutuje na rynku 10 kwietnia bieżącego roku. Termin ten prawdopodobnie dotyczy Europy, choć nie uściślono tego w informacji prasowej. Tytuł ukaże się wyłącznie na PC.

Angry Birds

Seria animowana Angry Birds będzie miała swoją premierę jesienią tego roku. Złożą się na nią 52 odcinki trwające ok. 3 minut, które będą mogli obejrzeć m.in. posiadacze telewizorów z funkcją Smart TV. W przygotowaniu jest również pełnoprawny film na podstawie tej marki, ale nie ukaże się on wcześniej niż w 2015 roku.

Wargame: Zimna Wojna

12 kwietnia posiadacze gry Wargame: Zimna Wojna doczekają się premiery darmowego dodatku DLC. Jego zawartość zostanie ujawniona za kilka dni, ale twórcy na oficjalnym forum zapowiadają walki jeszcze bardziej rozbudowane pod względem strategicznym.

Rampage

Studio New Line Cinema ogłosiło, że scenarzystą filmu na podstawie klasycznej gry Rampage został debiutant Ryan Engle. Producentem obrazu jest John Rickard, mający na swoim koncie m.in. Oszukać przeznaczenie 5. Rampage to zręcznościowa produkcja wydana w latach 80. ubiegłego wieku, w której gracz odpierał ataki wojska i niszczył kolejne metropolie jako gigantyczna jaszczurka, małpa lub wilkołak.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: