Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PSV
Okładka Warrior`s Lair (PS3)

Warrior`s Lair

Ruin

Warrior`s Lair to gra action-RPG, w której przejmujemy kontrolę nad bohaterem należącym do jednej z kilku zróżnicowanych klas postaci.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Warrior`s Lair (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PS3 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warrior`s Lair jest grą action-RPG, której najbliżej do popularnych pecetowych tytułów, takich jak Diablo czy Torchlight. Podobnie jak one, oferuje rozgrywkę w świecie fantasy nastawioną na szybką akcję, którą uatrakcyjniają rozbudowane opcje zarządzania ekwipunkiem postaci i umiejętnościami bohatera. Za powstanie tytułu odpowiadają studia Sony San Diego oraz Idol Minds, które znane są między innymi z produkcji gier sportowych oraz cyklu ModNation Racers.

Rozpoczynając grę tworzymy bohatera należącego do jednej z kilku dostępnych klas postaci, różniących się oferowanym stylem rozgrywki, który będzie rzutował na nasze postępy w grze. Jak w przypadku innych przedstawicieli gatunku action-RPG, w Warrior`s Lair skupiamy się przede wszystkim na walce z przeciwnikami, eksploracji rozbudowanych lokacji, zdobywaniu punków doświadczenia, dzięki którym rozwijamy umiejętności oraz dobieraniu właściwego ekwipunku. Samego uzbrojenia i pancerza nie zdobędziemy jednak eliminując wrogów. W ten sposób zyskamy tylko materiały do ich produkcji. Jakość i rodzaj komponentów zależy od typu pokonanego oponenta.

Grę obserwujemy z widoku izometrycznego. Lokacje oraz wszystkie modele przeciwników, jak i naszej postaci, są w pełni trójwymiarowe. Bohaterem sterujemy za pomocą gałki analogowej pada, natomiast do jego przycisków przypisane są poszczególne ataki i zdolności specjalne. Produkcja wykorzystuje również komendy wprowadzane dzięki ekranom dotykowym PS Vity.

Save`y i postacie graczy są przechowywane na serwerach gry, dlatego wymaga ona połączenia z internetem. Pozwala to graczom na posiadanie jednego profilu, który może być dzielony przez dwie wersje gry, przeznaczone na Playstation 3 i PS Vitę. W każdej chwili możemy więc przerwać rozgrywkę na przenośnej Vicie i kontynuować ją od tego samego miejsca, w domu przed telewizorem. Umożliwia to też działanie jednego z najważniejszych elementów Warrior`s Lair, czyli funkcji społecznościowych. Gracze mogą porównywać swoje trofea i statystyki, a także atakować legowiska (ang. lair), tworzone na początku rozgrywki przez każdego posiadacza gry, których wygląd i strzegący je strażnicy odzwierciedlają nasze postępy i osiągnięcia w rozgrywce. Legowiska, podobnie jak postacie, przechowywane są na internetowych serwerach i dostępne są dla osób z całego świata.

Oprawa graficzna obu wersji Warrior`s Lair jest do siebie zbliżona, a gracze nie zauważą znaczących różnic w jej jakości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warrior`s Lair

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Warrior`s Lair

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
Warrior’s Lair – obiecujący hack’n’slash na PS3 i PSV anulowany
Warrior’s Lair – obiecujący hack’n’slash na PS3 i PSV anulowany

wiadomość4 lipca 2013

Po okresie niepewności co do losów gry Warrior’s Lair, klasycznego hack’n’slasha zapowiedzianego na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita, serwis IGN potwierdził, że niepokój nie był bezpodstawny. Tytuł został bowiem anulowany przez firmę Sony.

Wieści ze świata (Batman: Gotham by Gaslight, Gods & Heroes, .hack) 16/1/12

wiadomość16 stycznia 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o skasowanej grze Batman: Gotham by Gaslight, terminie premiery Double Fine Happy Action Theater, przejściu produkcji MMO Gods & Heroes na model free-to-play oraz ujednoliconej walucie dla darmowych tytułów od firmy Electronic Arts.

PS3
PSV