Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2013, 08:30

autor: Draug

Warrior’s Lair – obiecujący hack’n’slash na PS3 i PSV anulowany

Po okresie niepewności co do losów gry Warrior’s Lair, klasycznego hack’n’slasha zapowiedzianego na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita, serwis IGN potwierdził, że niepokój nie był bezpodstawny. Tytuł został bowiem anulowany przez firmę Sony.

Serwis IGN otrzymał od Sony potwierdzenie, iż prace nad Warrior’s Lair zostały zawieszone. Przyczyn nie podano, firma przeprosiła tylko tych, którzy zdążyli już zamówić grę w pre-orderze, i zasugerowała im, by przekazali swojemu sprzedawcy, że powinien anulować przedsprzedaż.

Warrior’s Lair – obiecujący hack’n’slash na PS3 i PSV anulowany - ilustracja #1

Warrior’s Lair – gra ujawniona na targach E3 w 2011 roku, pierwotnie pod tytułem Ruinmiał być klasycznym hack’n’slashem w realiach fantasy, z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym, zapowiedzianym na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita. Pierwotnie premiera tytułu miała nastąpić jeszcze w roku jej ujawnienia. Kiedy zatem gra zaczęła zaliczać obsuwę za obsuwą, na początku 2012 roku ogłoszono, że przestało się nią zajmować studio Idol Minds i finalizację prac powierzono oddziałowi Sony w San Diego, a na domiar złego produkcji w ogóle nie pokazano na kolejnych targach E3, na konsolowych fanów gatunku padł cień niepokoju. Dziś, po ponad roku oczekiwania w niepewności, okazuje się, że nie był on bezpodstawny.

Informacja jest tym bardziej przykra, że konsole z pewnością nie cierpiały na nadmiar gier należących do gatunku klasycznych hack’n’slashy z rzutem izometrycznym. Niewykluczone jednak, że Sony podjęło taką decyzję w obliczu nadchodzącej premiery Diablo III na swoje platformy sprzętowe, nie chcąc mieć w ofercie dwóch podobnych, konkurencyjnych tytułów. Albo uznało, że nieznane szerszej publiczności Warrior’s Liar nie ma po prostu większych szans w starciu z wielkim hitem od Blizzarda. Szczególnie pokrzywdzeni wydają się być tutaj użytkownicy konsoli PS Vita, jako że Diablo III nie jest przewidziane na ich platformę.