Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2011, 11:45

Epic Games potrzebuje studia, które dokończy grę Shadow Complex 2

Cliff Bleszinski z Epic Games ujawnił, że gra Shadow Complex 2 została już właściwie zaprojektowana, ale firma potrzebuje partnera, który pomoże ją dokończyć. Dlaczego studio odpowiedzialne za Gears of War nie zrobiło tego do tej pory? Odpowiedzią jest gra Infinity Blade, która zrobiła furorę na iPhonie i iPadzie.

Pamiętacie świetnego Shadow Complex? Cliff Bleszinski z Epic Games powiedział w jednym z wywiadów, że druga odsłona serii praktycznie została zaprojektowana, ale poszła w odstawkę. Studio nie rezygnuje z Shadow Complex 2, chociaż na razie skupia się na innych projektach i poszukuje partnerów, którzy mogliby pomóc z tą produkcją.

Shadow Complex 2 czeka na swoją kolej”, wyjaśnił Bleszinski w rozmowie z serwisem Gamasutra. Gra podobno jest w dużej mierze zaprojektowana i tak naprawdę potrzeba tylko ekipy, która ją dokończy. Przedstawiciel Epic Games nie ujawnił, czy firma aktywnie poszukuje takiego partnera, ale wyjaśnił czemu kontynuacja serii nie trafiła jeszcze do graczy.

Epic Games potrzebuje studia, które dokończy grę Shadow Complex 2 - ilustracja #1

Epic Games potrzebowało mocnego tytułu na urządzenia z systemem iOS, bo zagospodarowanie tej platformy wydawało się dobrym posunięciem ze strategicznego punktu widzenia. Początkowo myślano o konwersji Shadow Complex, ale szybko zaniechano tego pomysłu. Wtedy pojawił się pomysł na Infinity Blade, czyli wersję „Punch Out!! z mieczami i elementami RPG”.

Studio Chair Entertainment, odpowiedzialne za Shadow Complex, zostało przydzielone do nowego projektu, a prace nad kontynuacją platformówki poszły w odstawkę. Bleszinski nie wykluczył, że produkcja zostanie ukończona, więc fani mogą spać spokojnie. W ramach pocieszenia otrzymamy przecież grę Gears of War 3, która zadebiutuje w przyszłym tygodniu.

Shadow Complex to platformówka z otwartym światem, która została wydana w 2009 roku na Xboksie 360 i spotkała się z naprawdę dobrym przyjęciem. Tytuł pozostaje w czołówce najlepiej sprzedających się gier na Xbox LIVE.

  1. Gramy w Shadow Complex
  2. Shadow Complex - zwiastun