Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2011, 11:50

autor: Ender

Gra Rage ozłocona

Producent długo oczekiwanego FPSa Rage poinformował, że gra zyskała "złoty status", co oznacza, że nic nie stoi już na przeszkodzie by trafiła do sklepów w zgodzie ze wcześniejszymi planami.

Na blogu Bethesdy pojawiła się informacja, która może uspokoić wszystkich tych, który wątpili w to czy Rage, będący najnowszym FPS-em od id Software, trafi do sklepów w wyznaczonym terminie. Zamieszczone w internetowym dzienniku zdjęcie menedżera marki z trzema gotowymi egzemplarzami gry oznacza, że tytuł zyskał "złoty status", a płyty z jego ostateczną wersją trafiły już do tłoczni i są w tej chwili przygotowywane do premiery, która w Europie nastąpić ma 7 października, a w USA trzy dni wcześniej. Dystrybutorem Rage'a w Polsce będzie firma Cenega. Gra ukaże się równocześnie w trzech wersjach, na komputery PC, Playstation 3 i Xboksa 360.

Gra Rage ozłocona - ilustracja #1

Zapowiedziany w 2007 roku, Rage jest kolejną po Doomie i Quake`u oryginalną marką i tytułem powstałym w studiu id Software. Pieczę na jego produkcją od samego początku sprawuje John Carmack, którego zważywszy na dokonania w branży można spokojnie określić mianem „ojca” FPS-ów i popularyzatora tego gatunku. Obecnie zespół, który pracował nad ukończoną już grą, skupi się zapewne w całości na pracach nad zapowiedzianym zestawami DLC.