Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2011, 11:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twórcy gry RAGE już zaczynają pracować nad dodatkami DLC

Tim Willits (dyrektor kreatywny studia id Software) potwierdził, że twórcy już zaczęli prace nad dodatkami DLC do gry RAGE. Tymczasem do premiery pełnej wersji pozostało jeszcze ok. półtora miesiąca.

Dyrektor kreatywny studia id Software opowiedział o powoli kończącym się procesie produkcyjnym długo oczekiwanej gry RAGE. Okazuje się, że twórcy już rozpoczęli prace nad dodatkami DLC do tego tytułu.

Twórcy gry RAGE już zaczynają pracować nad dodatkami DLC - ilustracja #1

Tim Willits w wywiadzie dla serwisu Rock Paper Shotgun przyznał, że choć programiści nadal są bardzo zajęci tworzeniem samej gry, to projektanci poziomów i artyści zaczęli przygotowywać dodatki DLC. Deweloper chce jednak zatrzymać na chwilę ten proces i posłuchać opinii graczy, co chcieliby znaleźć w takich rozszerzeniach. Celem dewelopera jest bowiem jak najlepiej trafić w oczekiwania odbiorców.

„Kiedy ludzie kupują dany tytuł, wydają na niego dużo pieniędzy. Dla nich to jest inwestycja. Jeśli poczują, że producent odpowiedzialny za dany produkt nie ma zamiaru dalej w niego inwestować, sami nie będą chcieli tego robić. Właśnie dlatego myślę, że DLC jest ważne” – w ten sposób Willits tłumaczy, dlaczego twórcy zamierzają przygotowywać dodatkową zawartość dla swojego dzieła.

Spore kontrowersje może wzbudzać fakt, że już teraz rozpoczęto wstępne prace nad stosownymi rozszerzeniami. Wielu graczy jest bardzo wyczulonych na punkcie tej kwestii i pozostaje pytanie, czy gra nie straci przez to w ich oczach. Prawda jest jednak taka, że dziś wielu producentów stosuje podobną taktykę i jeszcze przed premierą danego tytułu rozpoczyna się opracowywanie pakietów DLC.

Twórcy gry RAGE już zaczynają pracować nad dodatkami DLC - ilustracja #2

Rozmówca zapewnia, że pomimo kończących się prac nad RAGE, twórcy wcale nie udali się na wakacje. Obecnie najwięcej uwagi poświęca się edycji pecetowej, która wymaga jeszcze ostatnich szlifów w kwestii optymalizacji kodu. Miejmy tylko nadzieję, że nie poskutkuje to opóźnieniem wydania wersji przeznaczonej na komputery osobiste.

RAGE zadebiutuje w Europie 7 października na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Tego samego dnia gra zostanie wydana w naszym kraju przez firmę Cenega. Nadal nie potwierdzono wersji językowej, w jakiej produkt będzie sprzedawany w Polsce.