Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2015, 10:05

Shadow Complex Remastered - odświeżona wersja platformówki zmierza na PC?

Według bazy danych organizacji PEGI, na pecety zmierza odświeżona wersja Shadow Complex, czyli wyśmienitej platformówki, wydanej w 2009 roku na konsolę Xbox 360.

Od premiery gry na Xboksie 360 minęło sześć lat, ale wciąż prezentuje się ona dobrze pod względem graficznym. - Shadow Complex Remastered - odświeżona wersja platformówki zmierza na PC?  - wiadomość - 2015-12-02
Od premiery gry na Xboksie 360 minęło sześć lat, ale wciąż prezentuje się ona dobrze pod względem graficznym.

Wiele wskazuje na to, że wreszcie doczekamy się pecetowej wersji jednej z najlepszych platformówek wydanych na konsolę Xbox 360. Na stronie zajmującej się przydzielaniem kategorii wiekowych organizacji PEGI pojawił się wpis dotyczący konwersji gry Shadow Complex na pecety. Oczywiście do czasu oficjalnej zapowiedzi nie możemy być pewni, czy nie jest to tylko błąd. Warto jednak pamiętać, że tego typu bazy danych od dawna są źródłem podobnych przecieków i najczęściej okazują się one być prawdziwe. Mamy nadzieję, że tak będzie i w tym przypadku.

Shadow Complex trafiło na Xboksa 360 w 2009 roku. Projekt opracowało studio Chair Entertainment, będące wtedy już od roku własnością firmy Epic Games. Produkcja była częścią multimedialnego projektu, w skład którego wchodziła także seria dwóch powieści autorstwa Orsona Scotta Carda. Akcja wszystkich odsłon marki toczy się w niedalekiej przyszłości, prezentując historię drugiej amerykańskiej wojny domowej, która wybuchła po skutecznych zamachach na prezydenta i wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Gra Shadow Complex opowiada o losach mężczyzny imieniem Jason Fleming, który podczas wycieczki w góry odkrywa bazę organizacji zamierzającej wywołać wojnę domową, a potem wykorzystać chaos do przejęcia władzy w kraju. Kampania kończy się w miejscu, w którym zaczyna się Empire, czyli pierwszy tom powieściowego cyklu.

Shadow Complex to tzw. platformówka 2.5D. Oznacza to, że grafika wykonana została w pełnym trójwymiarze, ale ruchy bohatera ograniczone są do dwóch wymiarów. Autorzy inspirowali się seriami Metroid oraz Castlevania. Dzięki temu gra oferuje dużych rozmiarów mapy o częściowo otwartej strukturze, gęsto wypełnione różnorodnymi sekretami. Istotną rolę odgrywa walka za pomocą broni palnej, a podczas zabawy repertuar ruchów i umiejętności postaci ulega regularnemu rozszerzaniu, co pozwala dotrzeć do niedostępnych wcześniej rejonów.

Gra Shadow Complex okazała się sporym sukcesem. W ciągu pierwszego tygodnia sprzedano ponad 200 tysięcy egzemplarzy, a przez kolejne dwa lata liczba uległa zwiększeniu do 600 tys. Fani od dawna domagali się reedycji tej gry na Xboksa One lub chociażby dodania jej do programu wstecznej kompatybilności. Najnowsze doniesienia o możliwej wersji pecetowej sprawiają, że to pierwsze wydaje się całkiem prawdopodobne.

  1. Epic Games – oficjalna strona firmy