Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSP
Okładka Football Manager 2011 (PC)
OkładkaFootball Manager 2011 (PC)

Football Manager 2011

Kolejna odsłona znanego managera piłki nożnej, autorstwa Sports Interactive. Naszym zadaniem jest zarządzanie klubem piłkarskim i wykonywanie różnych obowiązków z tym związanych.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager 2011 Premiera

5lis2010

PC PSP

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Football Manager 2011

FIFA Manager 14

Football Manager 2010

FIFA Manager 12

Football Manager 2011 to kolejna część serii doskonale znanej wszystkim fanom managerów piłkarskich. Produkcja Sports Interactive, od lat uważana za najlepszą w tym gatunku, jak co roku ukazuje się z kosmetycznymi poprawkami w stosunku do poprzedniczek.

Tak jak przyzwyczaiła już nas do tego ta marka, wcielamy się w postać menedżera, który ma okazję prowadzić określoną drużynę w wybranym przez nas kraju. Podejmując decyzje strategiczne, ustalając taktykę na następny mecz i przeprowadzając transfery mamy duży wpływ na to, jak nasz zespół będzie się prezentował na przestrzeni kolejnych sezonów.

Chociaż gra nie wprowadza rewolucyjnych zmian i opiera się na znanych miłośnikom cyklu zasadach, to mimo wszystko pokuszono się o kilka nowinek. Na pierwszy plan wyłania się wprowadzenie funkcji agentów oraz rozbudowanego modułu poszukiwania nowych zawodników dla swojej drużyny. Szczególnie ta pierwsza zmiana w znacznym stopniu wpływa na rozgrywkę w Football Managerze 2011 i zmienia sposób dokonywania transferów.

Agenci mają pod swoją opieką kilkudziesięciu zawodników i rozmowy o sprowadzeniu gracza do naszej drużyny lub przedłużeniu kontraktu prowadzimy właśnie z nimi. Menadżerowie zawodników różnią się miedzy sobą cechami charakteru, co powoduje, że negocjacje za każdym razem wyglądają w inny sposób – niektórzy agenci z łatwością godzą się na proponowane przez nas warunki, inni starają się podbijać stawkę i wywalczyć jak najlepszy kontrakt dla swojego klienta.

Drugą istotną nowością w Football Manager 2010 jest wprowadzenie nowego systemu treningowego. Zmiany objęły zarówno sposób prowadzenia indywidualnych zajęć dla piłkarzy jak i ćwiczenia dla całej drużyny. W tym drugim przypadku zespołowi możemy zaaplikować trening przedmeczowy, przygotowując graczy pod najbliższego rywala. Ustalamy poziom intensywności treningu, oraz decydujemy który z elementów zawodnicy powinni poprawić przed zbliżającym się spotkaniem: grę ofensywną lub defensywną, rozgrywanie stałych fragmentów w obronie lub ataku lub zgranie całego zespołu. Poziom znajomości taktyki przez zespół obrazuje teraz specjalny ekran postępów.

Ważnym elementem jest też ustalanie taktyki na każdy kolejny mecz. W zależności od poziomu sportowego następnego przeciwnika, dobieramy odpowiednią strategię i ustawiamy piłkarzy w taki sposób, by jak najskuteczniej obnażyć braki rywala. Ekran taktyczny w tegorocznej edycji wzbogacił się o edytor rozgrywania stałych fragmentów gry, działający na identycznej zasadzie jak kreator taktyk. W kilku prostych krokach wybieramy sposób zagrania piłki z rzutu wolnego lub rożnego oraz ustawienie graczy ofensywnych i defensywnych.

Nie zapomniano o szlifach w temacie oprawy wizualnej. W tego typu produkcjach nie jest ona najważniejsza, ale autorzy mimo wszystko poprawili tryb wyświetlania meczu w 3D. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość rozgrywania spotkań wieczorem przy sztucznym oświetleniu oraz odpowiednie zróżnicowanie warunków pogodowych. Interfejs po raz kolejny został delikatnie usprawniony, dzięki czemu obsługa jest prostsza i bardziej przejrzysta.

W tegorocznej edycji zaimplementowano również obsługę popularnych serwisów społecznościowych. Bezpośrednio z poziomu gry na YouTube można wysyłać filmy prezentujące bramki z naszych spotkań oraz dzielić się wiadomościami ze świata gry za pomocą Twittera.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 1098 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 373 głosów czytelników.

Football Manager 2011 cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2011

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Football Manager 2011 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 Ultra lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
PSP