Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 12:00

autor: Sarge

W grze Diablo III posłuchamy 13-16 tysięcy linii dialogowych

Firma Blizzard Entertainment zdradziła, że w grze Diablo III będziemy mogli posłuchać od 13 do 16 tysięcy linii dialogowych. Poznaliśmy także pewne szczegóły na temat muzyki i okrzyków postaci w czasie walki.

Firma Blizzard Entertainment zdradziła kilka informacji na temat warstwy dźwiękowej gry Diablo III. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w pełnej wersji znajdziemy od 13 do 16 tysięcy dubbingowanych linii dialogowych.

Zdecydowana większość z nich przypadnie na kwestie wypowiadane przez grywalne postacie. Podobno każda z nich otrzyma po 1200 linii dialogowych. Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych klas i możliwość kierowania mężczyzną lub kobietą, udało się osiągnąć bardzo satysfakcjonujący wynik. Dla porównania, w grze World of Warcraft oraz StarCraft II: Wings of Liberty mieliśmy do czynienia tylko z trzema tysiącami dubbingowanych linii dialogowych.

W grze Diablo III posłuchamy 13-16 tysięcy linii dialogowych - ilustracja #1

Sporo uwagi poświęca się także różnorodności wykrzykiwanych kwestii w trakcie walki. Twórcy podzielili je na trzy fazy – startową, główną oraz końcową. Zostaną one losowo wymieszane w czasie trwania każdej potyczki, co ma wyeliminować problem ciągle powtarzających się okrzyków podczas starć, które przecież będą pełnić wiodącą rolę w tej produkcji.

Twórcy ujawnili także, że przechodząc pierwszy akt Diablo III będziemy mogli posłuchać muzyki niejako oddającej hołd orkiestralnym melodiom autorstwa Matta Uelmena. Jest on kompozytorem ścieżek dźwiękowych do pierwszych dwóch odsłon serii (opuścił firmę Blizzard Entertainment w 2007 roku).

Diablo III ukaże się na początku 2012 roku wyłącznie na pecetach. Gra w naszym kraju zostanie wydana przez firmę CD Projekt, a wszelkie informacje dotyczące ewentualnej lokalizacji zostaną podane w przyszłości.