Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 11:45

autor: Sarge

TrackMania 2 sprzedana tylko w 70 tys. egzemplarzy. Twórcy usprawiedliwiają słaby debiut gry

Choć od premiery gry wyścigowej TrackMania 2: Canyon minęło półtora miesiąca, tytuł sprzedał się w mało imponującej liczbie 70 tysięcy egzemplarzy. Prezes studia Nadeo odpowiedzialnego za tę produkcję usprawiedliwia taki stan rzeczy.

Florent „Hylis” Castelnerac (prezes studia Nadeo) wypowiedział się na temat sprzedaży serii TrackMania. Potwierdził w ten sposób, że do tej pory grę TrackMania 2: Canyon zakupiło zaledwie 70 tysięcy graczy, ale liczba ta z czasem może wzrosnąć.

Jako przykład podano przypadek odsłony TrackMania United – w ciągu miesiąca od premiery sprzedała się ona w liczbie zaledwie 9 tysięcy sztuk, a w kolejnym miesiącu dołożono następne 5 tysięcy. Nie przeszkodziło to twórcom w osiągnięciu wyniku 500 tysięcy, choć należy dodać, że udało się to dopiero po 5 latach od wydania tytułu. Podobnie może być zatem z najnowszą odsłoną, jako że TrackMania jest o tyle specyficznym cyklem, że zawsze można do niego powrócić.

TrackMania 2 sprzedana tylko w 70 tys. egzemplarzy. Twórcy usprawiedliwiają słaby debiut gry - ilustracja #1

Castelnerac potwierdził także wcześniejsze stanowisko studia, jakoby nie było żadnych szans na opublikowanie wersji demonstracyjnej gry TrackMania 2: Canyon. Jego zdaniem, zawartość tej produkcji jest na tyle duża, że zaprezentowanie jej graczom w mocno ograniczonym zakresie mogłoby znacznie zaburzyć obraz końcowego produktu. Poza tym, twórcy liczą na długofalową popularność swojego dzieła i nie potrzebują natychmiastowego wzrostu słupków sprzedaży, który mógłby nastąpić po ewentualnym udostępnieniu dema.

TrackMania 2: Canyon to kolejna odsłona popularnej serii wyścigowej, w której oprócz samego uczestnictwa w kolejnych zawodach równie istotne jest tworzenie własnych tras. Premiera gry odbyła się 14 września bieżącego roku wyłącznie na pecetach, a więcej na jej temat możecie przeczytać w naszej recenzji, gdzie otrzymała wysoką ocenę 8.5 w skali dziesięciostopniowej. Przypominamy, że TrackMania 2: Canyon dostępna jest tylko w cyfrowej dystrybucji. Gra jest rozprowadzana poprzez usługę ManiaPlanet w cenie 19,99 euro (około 88 złotych).