Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania United (PC)
OkładkaTrackmania United (PC)

Trackmania United PC

Trackmania United to dzieło francuskiego studia Nadeo, stanowiące kompilację wszystkich gier ze znanej serii komputerowych wyścigów. Pod jedną nazwą kryją się trzy produkty: Trackmania, Trackmania Sunrise oraz Trackmania Nations.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trackmania United Premiera PC

17listopada2006

pudełko PL

29marca2007

producent: Nadeo wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trackmania United

Carmageddon 2: Carpocalypse Now

Crashday

F1 Race Stars

Trackmania United to dzieło francuskiego studia Nadeo, stanowiące kompilację wszystkich gier ze znanej serii komputerowych wyścigów. Pod jedną nazwą kryją się trzy produkty: Trackmania, Trackmania Sunrise oraz Trackmania Nations. Zostały one połączone w spójną całość, a przy okazji wzbogacone o masę przydatnych dodatków.

Jednym z celów, jakie postawili przed sobą programiści, było poprawienie funkcjonalności programu i uczynienie go bardziej atrakcyjnym dla przeciętnego gracza. Z tego też względu w ścigałce pojawiło się narzędzie o nazwie MediaTracker. Stanowi ono spełnienie marzeń osób, które lubią w domowym zaciszu montować różnego rodzaju filmy. Dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi mogą one teraz kreować własne animacje oparte na silniku gry, a także samodzielnie przygotowywać widowiskowe powtórki przejazdów, korzystając z nowoczesnych efektów wizualnych oraz opcji podkładania odpowiedniej do sytuacji muzyki.

Trackmania United pozwala nam również na dowolne malowanie naszych wehikułów, do czego przeznaczony jest tryb Painter. Upiększone wozy możemy następnie dowolnie wykorzystywać w wyścigach, a także wymieniać się nimi z internautami za pośrednictwem sieci P2P. Jednakże największa nowinka to z całą pewnością Existential Mode, czyli synonim integracji z innymi członkami sieciowej społeczności. Tryb ten zawiera w sobie możliwość tworzenia torów z tysiąca różnorodnych elementów i późniejszego poddawania tychże tras pod ocenę pozostałych graczy, opcję wzięcia udziału w pojedynczych zawodach lub od razu dłuższej serii wyścigów, a także swoistą przeglądarkę, dzięki której dowiadujemy się o nadchodzących wydarzeniach w świecie Trackmanii.

Jeśli sami nie chcemy brać udziału w jakiejś konkurencji, zawsze możemy wystąpić w roli widza. Aktywność w trybie sieciowym nagradzana jest awansem w rankingu indywidualnym oraz drużynowym. Najlepsi kierowcy z kolei mogą ubiegać się o status gwiazd (Mania Stars), co przynosi im nie tylko sławę, ale także liczne przywileje w wirtualnej społeczności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 522 głosów czytelników.

Trackmania United cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trackmania United

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trackmania United Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista