Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Stunts (PC)

4D Sports Driving PC

Stunts

Stunts to niekonwencjonalne wyścigi samochodowe, w których zadaniem gracza jest pokonanie toru przeszkód, pełnego ramp, pętli, skoczni i innych wymyślnych pułapek.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Stunts (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja1990

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stunts to niekonwencjonalne wyścigi samochodowe, w których zadaniem gracza jest pokonanie toru przeszkód, pełnego ramp, pętli, skoczni i innych wymyślnych pułapek. Gra została stworzona przez zespół Distinctive Software, ten sam, który odpowiada za słynne na początku lat dziewięćdziesiątych produkcje: Test Drive i The Duel.

Gracz może wybierać spośród dziewięciu samochodów, które różnią się pomiędzy sobą przyspieszeniem, prędkością maksymalną, a także przyczepnością. Niestety, połowa z nich w ogóle nie nadaje się do jakiejkolwiek jazdy, chyba że po płaskim jak stół torze. A to w Stunts jest niezwykle rzadkim widokiem. W rezultacie Ci, którzy marzą o przyzwoitych wynikach, powinni korzystać z usług Porsche March Indy i opanować poruszanie się tym wozem na tyle, żeby bez większych trudności pokonywać wszelkie pułapki zaprojektowane przez autorów tras. Jeżeli nie lubimy jeździć samotnie, możemy dołączyć do gry kierowcę sterowanego przez komputer. Przeciwników jest pięciu i prezentują zróżnicowany poziom, ale nawet Skid Vicious - najlepszy z nich, po kilku godzinach treningu nie powinien stanowić większego zagrożenia. Ostatnią rzeczą o której warto wspomnieć, jest niezwykle prosty w obsłudze edytor tras. Za jego pomocą możemy zaprojektować dowolną ilość nowych torów i tym samym przedłużyć żywotność programu.

Wektorowa grafika dzisiaj nie zachwyca, ale kilkanaście lat temu, było to wszystko, czego można było oczekiwać po wyścigach samochodowych. Bardzo ładnie prezentują się deski rozdzielcze poszczególnych pojazdów, ale szczerze powiedziawszy są w ogóle nieprzydatne i tylko ograniczają pole widzenia. Ciekawą opcją jest możliwość nagrywania powtórek i oglądania ich z różnych kamer. Dzięki temu możemy zachować bardziej karkołomne ewolucje, lub spektakularne wypadki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stunts

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe 4D Sports Driving

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC AT 286 16MHz
  • 1MB RAM
  • VGA