Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Stunt Car Racer (PC)

Stunt Track Racer PC

Stunt Car Racer

Gracz wciela się w rolę jednego z kierowców niezwykle widowiskowych wyścigów samochodowych, w których wyczyny kaskaderskie będą miały pierwszorzędne znacznie. Wszyscy śmiałkowie zostali podzielni na cztery dywizje, po trzech zawodników każda.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Stunt Car Racer (PC)

producent: Microplay

wydawca: Microplay

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20maja1989

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jest rok 2008. Wyścigi samochodowe już dawno przestały przypominać tradycyjne rajdy po wytyczonych w plenerze trasach. Dzisiaj liczą się tylko bolidy z olbrzymimi silnikami V8 oraz potyczki pomiędzy kierowcami na betonowym murze, z którego wypadnięcie jest równoznaczne z kalectwem a czasem i nawet ze śmiercią...

Gracz wciela się w rolę jednego z kierowców niezwykle widowiskowych wyścigów samochodowych, w których wyczyny kaskaderskie będą miały pierwszorzędne znacznie. Wszyscy śmiałkowie zostali podzielni na cztery dywizje, po trzech zawodników każda. Zabawę zaczynamy w najniżej notowanej grupie a naszym głównym celem jest dotarcie na sam szczyt ligi, co oczywiście wymaga nie lada umiejętności w prowadzeniu samochodu i stalowych nerwów.

Wszystkie trasy zlokalizowane są na murach o wymyślnej konstrukcji. Jako, że mieszczą się na nich tylko dwa bolidy, będziemy rywalizować tylko z jednym przeciwnikiem naraz. Zmagania w dywizji składają się więc z serii czterech wyścigów, w których musimy zwyciężyć obu pretendentów do tytułu na dwóch zróżnicowanych trasach. Bolidy wyciągane są na szczyt muru za pomocą potężnych dźwigów. Gdy łańcuchy podtrzymujące samochód puszczą, rywalizacja rozpoczyna się na dobre. Auta napędzane są za pomocą dwóch rodzajów paliwa: zwykłego i rakietowego. Ilość tego ostatniego jest ograniczona, dlatego należy umiejętnie kontrolować przyspieszenie, aby zapas starczył na cały wyścig. Jazda wymaga olbrzymiej koncentracji. Jeśli marzymy o zwycięstwie, musimy praktycznie cały czas poruszać się z maksymalną prędkością, co przy licznych zakrętach i wymyślnych przeszkodach terenowych łatwe nie jest. Przed rozpoczęciem rozgrywek w trybie mistrzostw, warto więc trochę potrenować na każdym z torów i spróbować zapamiętać chytre pułapki, jakie na nim czekają. Program obsługuje ponadto tryb multiplayer, w którym zmagać się może do ośmiu graczy przy jednym komputerze. Niestety, ścigamy się tylko i wyłącznie z komputerem a rywalizacja pomiędzy użytkownikami odbywa się już tylko na zasadzie porównania osiągniętych wyników.

Stunt Car Racer charakteryzuje się przeciętną oprawą wizualną, w której największym mankamentem jest ubóstwo graficzne tras. Dźwięk ogranicza się tylko i wyłącznie do użycia PC Speakera, co jest okropnie denerwujące, zwłaszcza jeśli samochód pędzi na najwyższych obrotach (pisk jest nie do wytrzymania). Na szczęście, całkiem niezły model jazdy oraz olbrzymia dawka adrenaliny zrzucają na dalszy plan wrażenia estetyczne i sprawiają, że Stunt Car Racer to jedne z najciekawszych wyścigów samochodowych, jakie ukazały się na PeCetach pod koniec lat osiemdziesiątych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Gry podobne do Stunt Track Racer

Wymagania wiekowe Stunt Car Racer

odpowiednia dla każdego wieku