Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Test Drive (1987) (PC)
OkładkaTest Drive (1987) (PC)

Test Drive (1987) PC

Jeden z najstarszych wyścigów samochodowych. Gra pozwala wybrać jeden spośród pięciu samochodów i ścigać się na górskich trasach.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Test Drive (1987) Premiera PC

6czerwca1987

producent: Distinctive Software, Inc. wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Test Drive (1987)

Test Drive III: The Passion

Viper Racing

Car and Driver

Test Drive to jedne z najstarszych wyścigów samochodowych, jakie ukazały się na komputery klasy PC. Chociaż stworzony w 1987 roku przez Distinctive Software program, ma charakter typowo zręcznościowy, w tamtych czasach przylgnęło do niego dumne miano symulatora, jako że jako jeden z nielicznych oferował widok z perspektywy kierowcy, wraz z deską rozdzielczą i kierownicą.

Gra pozwala wybrać jeden spośród pięciu samochodów (Porsche 911 Turbo, Chevrolet Corvette, Lotus Esprit Turbo, Ferrari Testarossa i Lamborghini Countach) i pościgać się na górskich trasach. Naszymi przeciwnikami w zajęciu jak najlepszego wyniku, są inni użytkownicy dróg, których trzeba umiejętnie wymijać, unikając wypadnięcia ze szlaku, co zawsze kończy się śmiercią. Do tego dochodzi problem z policją, która sumiennie karze za każde przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Nasz bolid wyposażony jest w radar, który informuje o zbliżaniu się do wozu patrolowego. W krytycznym momencie należy więc dostosować prędkość do ostatnio mijanego znaku, lub maksymalnie przyspieszyć i uciec gdzie pieprz rośnie. Oczywiście to ostatnie nie jest takie proste i najczęściej w przypływie emocji kończy się kraksą, sygnalizowaną przez słynne, bo wielokrotnie wykorzystywane w innych grach tego typu, rozbicie przedniej szyby.

Największą bolączką programu jest uciążliwe sterowanie samochodem i nudny, monotonny krajobraz (z jednej strony drogi płaska ściana góry, z drugiej bezkresna przepaść). Grafika jest szczytowym osiągnięciem tamtych czasów, szczególną uwagę zwracają ładnie wykonane deski rozdzielcze i rysunki samochodów na ekranie wyboru bolidu. Gra nie obsługuje żadnej karty dźwiękowej, wszystkie efekty i muzyka lecą bezpośrednio z PC Speakera, co dzisiejszych graczy może doprowadzić do szewskiej pasji, chociaż wtedy było normą.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 481 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive (1987): Odpowiednia dla każdego wieku.

Test Drive (1987) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 640 KB RAM