Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cognition: An Erica Reed Thriller (PC)
OkładkaCognition: An Erica Reed Thriller (PC)

Cognition: An Erica Reed Thriller PC

Przygodówka stworzona we współpracy z pisarką Jane Jensen, znaną z takich gier jak Gabriel Knight czy Gray Matter. Wcielamy się w postać agentki FBI, która przy pomocy niezwykłej zdolności jasnowidzenia stara się rozwikłać zagadkę seryjnych morderstw.

Przygodowe | detektywistyczne | crowdfunding | indie

Cognition: An Erica Reed Thriller Premiera PC

30października2012

pudełko PL

19marca2015

producent: Phoenix Freeware Online wydawca: Reverb Publishing wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cognition: An Erica Reed Thriller

Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara

Blade Runner

Gray Matter

Cognition: An Erica Reed Thriller to klasyczna gra przygodowa stworzona przez firmę Phoenix Online Studios, znaną przede wszystkim z nieoficjalnej kontynuacji kultowej serii z tego gatunku, czyli King’s Quest. W pracach nad Cognition brała również udział Jane Jensen, która zasłużyła się wśród miłośników przygodówek stworzeniem wielu ważnych produkcji dla studia Sierra, w tym między innymi mrocznej trylogii Gabriel Knight.

Erica Reed jest agentką FBI o niezwykłych zdolnościach. Dzięki jasnowidzeniu potrafi dostrzec wydarzenia z przeszłości związane z dotykanymi przedmiotami. Wielokrotnie pozwoliło jej to na rozwiązanie trudnych śledztw. Trzy lata temu jej brat zginął z rąk seryjnego mordercy, którego do tej pory nie udało się schwytać – to właśnie po tym traumatycznym wydarzeniu ujawniła się ta niespotykana umiejętność. Niedawno w mieście rozpoczęli działalność kolejni psychopaci. Na miejscach zbrodni pozostawiają wskazówki idealnie dostosowane do jej nadnaturalnej umiejętności. W związku z tym Erica zaczyna podejrzewać, że ktoś odkrył jej tajemnicę i musi bacznie uważać na kolejne kroki przestępców.

Gra Cognition: An Erica Reed Thriller została podzielona na cztery epizody przedstawiające stopniowo tę trzymającą w napięciu historię, wymagającą od gracza umiejętnego korzystania ze specjalnej zdolności głównej bohaterki.

Za warstwę wizualną odpowiada Romano Molenaar, reżyser artystyczny studia Khaeon Gamestudio i zarazem jeden z rysowników współtworzących takie serie komiksowe jak The Unforgiving, Witchblade czy The Darkness. Grafika w grze Cognition: An Erica Reed Thriller nawiązuje do starych, klasycznych przygodówek.

Produkcja została częściowo sfinansowana z darowizn graczy. W zamian za wsparcie zostali wymienieni w napisach końcowych, a także mieli szansę znaleźć się w grze jako jedna z postaci.

Ostatnia modyfikacja 13 marca 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Cognition: An Erica Reed Thriller cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania wiekowe Cognition: An Erica Reed Thriller: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cognition: An Erica Reed Thriller Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 450 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7